середа, 30 листопада, 2016, 15:03 Економіка
Космічна галузь України збиткова через корумпований менеджмент, – Тетерук

Сьогодні космічна галузь України потерпає через збитки. Їх причина –менеджмент, який працює лише на власне збагачення. Окрім того, слід мінімізувати суттєвий вплив Росії, яка досі була основним замовником на наших ринках, та налагоджувати партнерські стосунки з Європою.

Такі думки під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK) висловив представник парламенту в колегії Державної космічної агенції, народний депутат Андрій Тетерук.

Нардеп зазначив, що при нових підходах космічну галузь України можна позбавити корупційних ризиків, які у ній існували протягом довгих років.

«У цьому напрямку йде потужна робота. Ми створили перше в Україні позафракційне депутатське об’єднання «Україна – незалежна космічна держава». Запрацювала українсько-американська та українсько-польська робочі групи, що дає нам вихід на Європейське космічне агентство», – розповів Тетерук.

Саме це, на його думку, дасть можливість українській космічній галузі відійти від глобального впливу Москви та загалом перепрофілювати цю сферу.

«Ми на 75 відсотків залежали від замовлень з Російської Федерації», – зазначив депутат.

Адже обороти такої галузі в Румунії, яка не є космічною державою, за 2015 на наші гроші становили півмільярда гривень. Україна ж, через неефективний менеджмент та помилкові рішення, лише потерпає від збитків і нереалізованих проектів.

«Ми повинні рятувати галузь, а не діяти за сценарієм, який корисний певним особам. Схеми, які дозволяють їм заробляти гроші, не дають жодного зиску країні. Зараз намагаємось доводити фактажем, що ті директори, які крадуть сотні мільйонів гривень із держбюджету, не мають ані морального, ані юридичного права залишатись на своїх посадах. Потрібно дати можливість керувати тим, хто це вміє і здатен показати кінцевий результат та бути відповідальним за свої дії», – вважає Андрій Тетерук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 11:45:06