середа, 30 листопада, 2016, 11:56 Регіони
Кардіоцентр, який відкриють на Тернопільщині, отримає обладнання зі Швеції

У результаті успішних переговорів, «Університетська лікарня» поповниться сучасним обладнанням для кардіоцентру, який незабаром планують відкрити у Тернополі.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі Тернопільської ОДА, ця допомога стала можливою завдяки сприянню Могенса Бюгі – кардіохірурга зі Швеції, доцента Скандинавського кардіологічного центру Гендербургу. Подібні проекти він реалізовує в Україні уже понад 15 років. До цього допомагав країнам балтійського регіону.

«Це – обладнання зі Швеції, з університетських лікарень. І це не одноразова акція, я готовий працювати у цьому напрямку й надалі. Особливо, якщо процедура буде простою», – зазначив Могенс Бюгі під час зустрічі у Тернополі з керівництвом області та місцевими медиками.

Усе обладнання для майбутнього кардіоцентру Тернопільщини передають безкоштовно. Наразі тривають організаційні процедури у Мінекономіки, передані відповідні документи для визнання вантажу гуманітарним. Очікується, що за місяць-два обладнання прибуде в «Університетську лікарню».

«Обладнання дороге і дуже необхідне. Це – монітори, дороговартісні хірургічні інструменти», – сказав головний лікар «Університетської лікарні» Василь Бліхар.

В обласній адміністрації та облраді допомогу від міжнародних партнерів вважають значущою складовою подальшого розвитку медичної галузі регіону. Підтримка з устаткуванням дозволяє більше уваги зосереджувати на проектах капітального будівництва та реконструкції. Зокрема, за рахунок перевиконання бюджетів, у медичну галузь Тернопільщини спрямують близько 100 млн грн,  – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук.

Довідка АІ ZIK.

Проект з відкриття сучасного кардіоцентру у Тернопільській області на базі «Університетської лікарні» розпочали втілювати на початку 2016 року.

Зараз проводиться реконструкція операційного блоку, відділу анестезіології та реанімації, ведуться інші монтажно-будівельні роботи.

Обласний кардіоцентр допоможе рятувати життя близько 700 жителів області на рік, які гинули дорогою до місця діагностування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 11:25:09