середа, 30 листопада, 2016, 11:19 Політика
Геращенко: Сьогодні Франція та Німеччина не мають права на історичну помилку
Фото: forbes.net.ua/Shutterstock
Фото: forbes.net.ua/Shutterstock

Три роки тому в ЄС, усвідомлюючи для себе всі ризики повного відходу України під російський протекторат, вмовляли Януковича підписати Угоду. Попри наявність політв’язнів, попри повну відсутність реформ і брежнєвський застій, попри мегакорупцію, попри повне придушення ЗМІ і опозиції. Вони готові були підписати Угоду у Вільнюсі і водили хороводи навколо зрадника і покидька. Тоді ЄС лякало одне: розширення присутності РФ на пострадянському просторі, втрата України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала народний депутат Ірина Геращенко.

«Сьогодні, після тисяч жертв, коли Україна залишається останнім форпостом експансії тоталітарного російського режиму, коли українці щодня демонструють відданість європейським принципам і залишаються найбільшими європейцями на континенті, ЄС безсоромно гальмує безвіз і повну ратифікацію Угоди. Що трапилося з самим Європейським Союзом?

Чи усвідомлюють у Брюсселі, Парижі, Берліні та інших столицях всі ризики від втрати українцями довіри до ЄС? Ці питання я не втомлююся повторювати всім своїм європейським візаві. Ці питання їм не подобаються. Як і не подобаються німцям і французам нагадування їхньої позиції у 2008 році, коли було заблоковано підписання ПДЧ Україна – НАТО. Потім була війна – Грузія, Україна стали жертвами російської агресії. Це була історична помилка, яка обернулася тисячами жертв, блокування ПДЧ розв’язало руки РФ, адже дало їй « підтвердження», що пострадянські країни – це зона впливу РФ.

Ми не хочемо бути зоною впливу. Ми маємо право самі визначати свою зовнішню політику. Сьогодні від Франції та Німеччини, від їхньої позиції залежить не тільки безвіз, а й те, чи будуть українці довіряти ЄС. І великі європейські країни, я впевнена, не мають права на історичну помилку» – написала Ірина Геращенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 11:50:21