середа, 30 листопада, 2016, 16:27 Політика
Депутати найкраще голосують за законопроекти, внесені Президентом України
Депутати на засіданні Верховної Ради України. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Депутати на засіданні Верховної Ради України. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

За співвідношенням внесених у парламент та прийнятих законопроектів з усіх суб’єктів законодавчої ініціативи лідирує Президент України. Близько 81% його ініціатив, внесених в парламент, стали законами.

Про це в  прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) розповів координатор громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

Експерт прокоментував результати дослідження Громадянської мережі «Опора» щодо роботи Верховної ради України VIII скликання. Зокрема, досліджувалось співвідношення внесених та проголосованих депутатами  законопроектів. Відповідно до цього показника, найефективнішим суб’єктом законодавчої ініціативи виявився Президент України. Загалом же лише кожна десята законодавча ініціатива стає законом.

«Порівнюючи з попередніми парламентами, можна говорити про певну стабільну стагнацію, чи, простіше кажучи, відсутність поступу. Порівняно з попереднім парламентом, цей показник вищий на один відсоток. На мою думку, це критично низький показник. Наприклад в Німеччині, половина законопроектів стають законами. Натомість, Президент демонструє 81% ефективності.

Це пов’язано з малою кількістю законопроектів, які вносить Президент і уряд. Також це свідчить про те, що існує скоординований підхід. Тобто, є пріоритетні законопроекти, які є важливими для Президента і уряду, ведеться робота в тому числі зі своїми депутатами, і тому результати є саме такими», - відзначив експерт.

Також Олександр Неберикут наголосив на низькій якості багатьох важливих законопроектів: «Ми можемо судити про ґрунтовність підготовки законопроекту, якщо він був зареєстрований відповідно до регламенту та пройшов відповідну експертизу. Наприклад, є висновки Головного науково-експертного управління. Ці висновки є обов’язковими, однак необов’язково їх враховувати при голосуванні. З тих законів, які стали зараз чинними (їх було понад 500) , по 21-му вже зараз чинному закону немає висновку цього управління. Це такі закони, як Закон «Про Рахункову палату», Закон «Про судоустрій». Очевидно, слід очікувати внесення великої кількості правок до цих законів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 19:30:36