середа, 30 листопада, 2016, 12:23 Економіка
Білорусь заборонила ввезення свинини з України
Свинина. Фото: agroexpert.ua
Свинина. Фото: agroexpert.ua

Білорусь заборонила ввезення свинини і кормів із Черкаської та Рівненської областей через виявлення в даних регіонах вірусу африканської чуми свиней.

Про це йдеться в указі департаменту ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства і продовольства Білорусі від 28 листопада, передають «Українські новини».

«Необхідно прийняти додаткові заходи щодо недопущення ввезення на територію Республіки Білорусь з Черкаської та Рівненської областей України живих свиней, свинини і продуктів іі переробки, шкіряного, рогокопитної і кишкової сировини, щетини...», – сказано в документі.

Заборона також поширюється на м’ясо диких кабанів, мисливські трофеї, корми та кормові добавки для тварин рослинного і тваринного походження, вживане обладнання для транспортування свиней і сировини (продукції) тваринного походження, утримання, забою і оброблення свиней, і на корми для кішок і собак, які не пройшли термічну обробку.

Аналогічні обмеження були введені стосовно Київської області з 9 листопада, Полтавської області – з 26 жовтня, Харківської області – з 5 вересня, Чернівецької – з 9 вересня, Вінницької, Волинської, Одеської, Миколаївської та Сумської областей – в серпні.

Згідно з інформацією на сайті відомства, подібні обмеження були введені ще в лютому на ввезення цієї продукції з анексованого Росією Криму, а також із Житомирської області, у березні – стосовно Кіровоградської області, у травні – стосовно Хмельницької області.

Варто відзначити, що Україна експортує вельми незначні обсяги свинини – лише окремі підприємства (компанія KSG Agro – Дніпропетровська область) постачає певну кількість живих свиней в Грузію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 12:44:00