середа, 30 листопада, 2016, 16:19 Події
Березовець про військові навчання на кордоні з Кримом: Нарешті Україна показала зуби
Випробування ракет українського виробництва. Фото: Струмковський Володимир/УНІАН
Випробування ракет українського виробництва. Фото: Струмковський Володимир/УНІАН

Заплановані на 1-2 грудня військові навчання біля кордону з окупованим Кримом засвідчують, що Україна нарешті «показала свої зуби» в Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.

«Москва кричить про те, що Київ збирається проводити обстріл Автономної Республіки Крим. Що ж так налякало російське керівництво? Істерична реакція міністерства оборони РФ у зв’язку із запланованими України на 1-2 грудня стрільбами в районі Автономної Республіки Крим прораховувалася Радою національної безпеки і оборони України ще кілька місяців тому», – зазначив Березовець.

Він нагадав, що 24 листопада 2016 року Україна видала НОТАМ (авіаційне повідомлення) про активування небезпечних зон в повітряному просторі у зв’язку з планованими 1 і 2 грудня 2016 року ракетними стрільбами.

Перша небезпечна зона встановлюється 1 і 2 грудня із 8:00 до 18:00 за київським часом на всіх висотах із охопленням повітряного простору над відкритим морем в зоні Сімферопольського районного центру Автономної Республіки Крим.

Друга небезпечна зона встановлюється 1 грудня 2016 року із 11:30 до 13:30 за київським часом і 2 грудня 2016 року з 10:00 до 14:00 за київським часом на всіх висотах із захопленням повітряного простору над відкритим морем в зоні Сімферопольського районного центру, а також із заходом у повітряний простір над АРК з максимальним заглибленням на 12 км.

«Людською мовою, Україна попередила РФ про проведення ракетних стрільб над українською територією, тимчасово окупованій Росією. Чи має Україна право поводити військові навчання на своїй суверенній території? Безумовно, так», – зазначив експерт.

Він додав також, що секретар РНБО Олександр Турчинов чітко відповів на претензії російського Міноборони: «Істерика Росії про те, що Україна, порушуючи всі міжнародні угоди, в односторонньому порядку прийняла рішення щодо здійснення ракетних випробувань у «суверенному повітряному просторі Російської Федерації «, позбавлена ​​здорового глузду».

Турчинов також звернувся з проханням до російської влади «не заважати випробуванням своїми істериками і провокаціями».

«Те, що Москву добре «бомбануло» від новини про військові навчання на кордоні з тимчасово окупованою АРК, стало зрозуміло після погрози збивати українські ракети, а також нанести удари по самим пусковим установкам.

Україна завжди буде відстоювати принцип своєї територіальної цілісності і непорушності кордонів. Поки ми обмежувалися дипломатичним тиском, санкціями і судовими позовами. Нарешті Україна показала свої зуби в Криму. І це лише початок», – зазначив Березовець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 14:57:33