Новини » Події

Україна безупинно закачує газ в анексований Крим

Поставки українського природного газу на територію окупованого Криму здійснювались з моменту його окупації в 2014 році і до останнього часу.

Про це розповіло джерело в Чорноморнафтогаз (Сімферополь), - повідомляє epravda.

Йдеться про транспортування ресурсу, що видобувається на родовищі Стрілецьке (Арабатська стрілка, Херсонської обл.). Протягом останніх двох років його поставка здійснювалася трубопроводом, що з’єднує Стрілецьке з родовищем Джанкойське (Крим).

Серед населених пунктів, які живляться із родовища Стрілкове, є Генічеськ. Надлишок, який залишається після задоволення їхніх потреб, передається на півострів і закладається в Глібовське підземне сховище.

За його даними, зрідка газ піднімається з Глібовки і передається в зворотному напрямку – на Арабатську стрілку. Ці поставки здійснюються рідше – тільки в піковий (зимовий) період попиту на газ в Генічеську.

Постачальником газу з української сторони на АР Крим є ПрАТ Пласт, яке контролюється колишнім депутатом ВР Олександром Оніщенком.

Постачальником з боку окупованого Криму – Чорноморнафтогаз, захоплене Росією українське підприємство державної власності.

Нагадаємо, ввечері 12 листопада російські ЗМІ повідомили, що місто Генічеськ і Генічеський район Херсонської області почали отримувати газ з анексованого Криму.

Однак голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов заявив, що до міста не надходить «кримський» газ.

Loading...