Новини » Політика

У Дніпрі декомунізували міськраду

Дніпровська міська рада. Фото: radiosvoboda.org

У Дніпрі декомунізували будівлю міськради, змінивши написи «Дніпропетровська міська рада», «Дніпропетровський міський голова» на нові, де назва міста – Дніпро. Разом з цим на будівлі з’явились написи англійською мовою, де назва міста – Dnipro.

Водночас на будівлі Жовтневої районної ради змінили вивіску, виправивши «Дніпропетровськ» на «Дніпро», а «Жовтневий» район на «Соборний».

Однак більшість об’єктів, перейменованих в рамках виконання законів «про декомунізацію», все ще лишаються зі старими табличками – вулиці, парки, підприємства.

Раніше в міськраді повідомляли, що заміна табличок потребуватиме понад 800 тисяч гривень бюджетних коштів. В окремих районах небайдужі жителі почали встановлювати таблички за власні гроші, але ці випадки поодинокі.

Минулими вихідними у Дніпрі декомунізували Алею Слави в центрі міста, поблизу облдержадміністрації, знявши з неї меморіальні дошки, що розповідали про будівництво підприємств під егідою Комуністичної партії СРСР, а також меморіальні дошки Леонідові Брежнєву та Володимирові Щербицькому.

Рішення про перейменування Дніпропетровської міської ради на Дніпровську депутати ухвалили під час чергової сесії ще 7 вересня. 19 травня Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. Рішення ухвалене на виконання закону «про декомунізацію», передає «Радіо Свобода».

Loading...