Новини » Суспільство

Розслідування ZIKу про контрабанду сигарет отримало відзнаку на конкурсі

Журналістка телеканалу ZIK Емма Антонюк

Розслідування журналістки телеканалу ZIK Емми Антонюк про контрабанду сигарет з України в країни ЄС відзначено у Конкурсі на найкраще журналістське розслідування, що висвітлює проведення реформ на місцевому рівні. Робота Емми Антонюк посіла друге місце в категорії «Найкраще ТБ-розслідування».

Про це повідомляє прес-служба ZIKу.

Організатори професійних змагань для журналістів – ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) та Демократичне товариство «Схід» (Towarzystwo Demokratyczne Wschód). Конкурс проводився в рамках Польсько-канадської програми підтримки демократії та був спрямований на стимулювання розслідувальної журналістики у регіонах. Відбір та оцінювання номінантів тривало протягом двох років.

«Україна не може вимагати безвіз і одночасно завозити до Європи мільйони контрабандних сигарет. Українці не можуть вимагати, аби ЄС сприймав їх як освіченого інтелектуального сусіда, і водночас збувати європейцям «ліві» сигарети. Контрабанда реально підриває економіку країн ЄС та України. І доки в Україні її сприйматимуть як легальний бізнес, ми мусимо бути чесними перед собою: шансів стати партнером цивілізованої частини Європи у нас нема. Висока відзнака нашої роботи престижного журналістського конкурсу означає, що нам вдалося впоратися із завданням – показати справжнє обличчя контрабанди та нахабну безкарність тих, хто будує на ній власні бізнес-імперії», – зазначає авторка проекту-викриття Емма Антонюк.

Над розслідуванням телеканалу ZIK про нелегальний сигаретний «експорт» через державні кордони також працювали режисер Микола Стеценко, оператор Роман Ковалюк та редактор Мирослав Откович.

Loading...