четвер, 24 листопада, 2016, 13:57 Світ
Президент Європарламенту назвав причини затримки безвізу для України
Президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ
Президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що безвізовий режим для України залежить від здатності країн-членів ЄС домовитися щодо механізму тимчасового призупинення дії Шенгену з третіми країнами.

Про це він сказав сьогодні журналістам перед початком 18-го саміту Україна-ЄС у Брюсселі, – передає УНІАН.

«В Європейському парламенті ми зробили все можливе, щоб прискорити ухвалення рішення. В Європарламенті ми готові. Ми підготували все, ми навіть проголосували у відповідних комітетах, з одного боку, лібералізацію візового режиму, з другого – так званий механізм призупинення. Все, що висить, висить тут, в Раді, а не в Європарламенті. Я сподіваюся, що держави-члени знайдуть рішення», – заявив Шульц.

Відповідаючи на запитання стосовно того, що рішення з приводу механізму тимчасового призупинення безвізового режиму блокує Франція через майбутні вибори, президент ЄП зауважив, що, за його інформацією, зауваження до механізму призупинення має не лише Франція, але й Бельгія, Німеччина, Італія та інші країни. «Тому це не залежить від результатів виборів у Франції. Це залежить від здатності держав-членів нарешті домовитися», – наголосив він.

Крім того, Шульц під час зустрічі має намір порушити питання ратифікації Угоди про асоціацію України-ЄС, яка була призупинена через референдум у Нідерландах. «У Нідерландах Угода про асоціацію ще не ратифікована. Тому ми повинні говорити не тільки про лібералізацію візового режиму, але й про введення в дію Угоди про асоціацію», – наголосив президент ЄП.

Нагадаємо, Як відомо, сьогодні і у Брюсселі розпочався саміт Україна – ЄС.

Порядком денним саміту не передбачено офіційної заяви сторін щодо завершення процесу візової лібералізації для України.

Проте у Європарламенті радять не сприймати цей факт як знак вагань чи недовіри до української влади з боку Єврокомісії, пояснюючи зволікання із запровадженням «безвізу» критичною безпековою ситуацією, яка склалася в країнах Європейського Союзу через наплив нелегальних мігрантів.

Усі новини на цю тему читайте тут: саміт Україна-ЄС і безвізовий режим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-25 13:46 :36