Новини » Політика 24 листопада, 2016, 19:32
Конкурс у Держбюро розслідувань: Матіос не відповідає і тій посаді, яку обіймає зараз

Керівник Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов переконаний, що розпіарена кандидатура Анатолія Матіоса на посаду керівника Державного бюро розслідувань – це фейк, відтак фаворита Матіоса вже «зливають». Натомість нардеп Ігор Лапін додає, що так званий конкурс на посаду директора ДБР – це звичайний «договорняк».

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:00 на телеканалі ZIK).

Наразі триває конкурс на посаду керівника нового правоохоронного органу – Державного бюро розслідувань (ДБР). Нардепи запевняють, що ДБР має стати чи не найголовнішим слідчим органом в країні.

«Державне бюро розслідувань – це щонайменше 50% реформи правоохоронних органів. Фактично – це буде головний слідчий орган в країні», – зазначив народний депутат України Сергій Лещенко.

Нардепи додають, що ДБР після початку повноцінної роботи забере слідчі функції у «радянського олігархічного монстра» – Генеральної прокуратури України.

Відтак, стати головним слідчим країни виявили бажання 82 кандидати. Але до фінальної стадії – співбесіди та поліграфу – дійшли не всі. За словами голови конкурсної комісії ДБР Романа Майданика, до наступної стадії відбору пройшло 50 кандидатів.

Законодавці, зважаючи на українські реалії, визначили достатньо суворі критерії відбору. Так, кандидат повинен бути не молодшим 35 років, мати вищу юридичну освіту, 10 років стажу, половина з яких – на керівних посадах. До того ж усі, хто претендує на посаду директора та його заступників, повинні мати бездоганну репутацію й бути людиною з високими моральними якостями.

З огляду на такі вимоги, і правознавці, і громадські діячі, й народні депутати здивовані тим, що головним фаворитом конкурсу вважають Анатолія Матіоса.

«Анатолій Матіос – юрист. Але те, як він себе поводить і публічно, і в службових справах, то, на мою думку, не відповідає навіть тій посаді, яку зараз займає», – переконаний народний депутат України Мустафа Найєм.

Незважаючи на усі факти, Анатолій Матіос – єдиний з кандидатів, хто виявив у конкурсних тестах на знання законодавства аж 200 помилок та неточностей.

Скарга від Матіоса надійшла 26 вересня. Натомість перші тестові завдання кандидати мали скласти 1 жовтня. Відтак, результати першого етапу конкурсу опинились під загрозою, адже їх можна було легко оскаржити в суді.

«У результаті додаткового вивчення щодо скарги Анатолія Матіоса на буцімто неякісно підготовлені тести, масових порушень та помилок не було виявлено», – прокоментував голова конкурсної комісії ДБР Роман Майданик.

Однак через таку заяву військового прокурора, тестування довелося перенести на 29 жовтня. Відтак, обрання голови ДБР загальмували на місяць.

Перший етап конкурсу Матіос усе ж пройшов, здобувши 89 балів зі 100. За результатами тестування його обійшли нардепи, районні прокурори та громадські діячі.

Далі на кандидатів чекали тести на загальні знання та логіку. Однак на цьому етапі конкурсу члени комісії не дозволили активістам та громадським діячам спостерігати за екзаменами.

«На жаль, результати других тестів, а зокрема їхній розгорнутий вигляд, не опубліковані. Було прийнято рішення щодо закритості цих результатів. І тут я можу вже з упевненістю сказати, що це – «договорняк» – наголосив народний депутат, кандидат на посаду директора ДБР Ігор Лапін.

Натомість незалежні експерти й парламентарі запевняють, що розпіареною кандидатурою Анатолія Матіоса маніпулюють.

«Анатолій Матіос, претендуючи виключно тільки на посаду директора ДБР – «спалився». Адже за його спиною будь-яка особа, яка претендує на кілька посад, може пройти конкурс. Іншими словами – Матіоса «зливають», – прокоментував керівник Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.

Та от заради кого «зливають» кандидатуру Матіоса, ніхто наразі не наважується припускати.

«Ситуація дуже цікава, і навіть не в контексті кандидатури самого пана Матіоса, а в контексті всього списку, який там є. Це, напевно, вже питання до психіатрів. Відтак, така ситуація створена тільки з метою дискредитувати цей процес», – прокоментував адвокат, кандидат на посаду директора ДБР Віталій Титич.

Незалежні експерти припускають, що саме Генпрокуратура України зацікавлена в тому, щоб зірвати конкурс на посаду директора ДБР та його заступників.

«Генпрокуратура дуже хоче залишити собі слідчі функції, які вона зараз тимчасово виконує, поки не створене ДБР», – додав Олександр Лємєнов.

Можливо, саме тому заступник Юрія Луценка – Матіос, намагався всіляко відтягувати конкурс на посаду директора ДБР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 19:29 :47