Новини » Політика 24 листопада, 2016, 21:48
Для Євросоюзу Україна відсунута на другий план, – дипломат

З одного боку, під час саміту Україна-ЄС лунали такі сигнали підтримки нашій країні, які неможливо ігнорувати. З іншого ж боку, події навколо надання нашій країні безвізового режиму свідчать, про те, що Україна відсунута на другий план поряд з внутрішніми проблемами Євросоюзу.

Про це в ефірі проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) заявив український дипломат Василь Філіпчук.

Зокрема, він зазначив: «Це був дуже важкий і важливий саміт, до якого накопичилось дуже багато важких проблем і питань, серед яких першочергове, звичайно ж, надання безвізового режиму Україні. На жаль, не вдалось досягнути остаточного вирішення в цьому аспекті. З іншого боку, сигнали підтримки України, які звучали на цьому саміті, важко заперечувати».

Також дипломат наголосив, що зважаючи на внутрішні виклики, які постали перед країнами Євросоюзу, питання України відійшло на другий план.

«Якщо охарактеризувати весь обсяг проблем, які постали перед лідерами ЄС, то було б наївно   сподіватись що вони сьогодні зможуть всіх їх вирішити. Це і криза в самому Європейському союзі, з виключно складна внутрішня ситуація в Україні, ситуація у світі, яка динамічна змінюється. 

З боку ЄС Україна відсунута на другий план. Те вікно можливостей, яке було перед нами одразу після  Революції Гідності закрите. Якби ті реформи, які були здійснені, наприклад для безвізового режиму,  були проведені в перший рік, то ми б отримали безвізовий режим ще в 2015 році», – відзначив Василь Філіпчук.

Дипломат також прогнозує, що якщо питання надання безвізового режиму Україні не вирішиться до 15 грудня, то воно буде перенесене до середини наступного року: «зазвичай такі моменти обговорюються місяцями, але керівники Євросоюзу запевнили, що протягом двох тижнів буде все обговорено. Якщо до 15 грудня механізм відкликання безвізового режиму не буде запущений, то це питання до березня точно,  а можливо – і до травня-червня вирішене не буде».

Усі новини на цю тему читайте тут: саміт Україна-ЄС і безвізовий режим. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 20:25 :28