Новини » Економіка 23 листопада, 2016, 21:55
У грудні Кабмін подасть законопроект, що підніме Україну в топ-30 рейтингу “Doing business»

Законопроект про полегшення ведення бізнесу в Україні, підготовлений Міністерством економічного розвитку та торгівлі, який суттєво спростить можливість засунвання та ведення бізнесу в Україні, буде поданий до парламенту в середині грудня цього року, і, очікувано, буде прийнятий до кінця першого кварталу 2017 року.

Про це в ефірі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 19.00 на телеканалі ZIK) повідомив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов.

Зокрема, посадовець відзначив, що завдяки законопроекту Україна зможе піднятись у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу з 80-го місця в тридцятку найвищих сходинок: «Ми напрацювали близько 10 дерегуляційних ініціатив для різних секторів економіки , які теж були ухвалені урядом. Крім того, на уряді був представлений великий законопроект про полегшення ведення бізнесу в Україні, направлений на те, щоб Україна зробила справжній стрибок в рейтингу “Doing business”. З теперішнього 80-го місця, ми сподіваємось, якщо закон буде ухвалений оперативно, то Україна через рік потрапить в ТОП-30 цього рейтингу».

Водночас, Нефьодов закликав не очікувати моментального покращення ситуації.

«У нас чомусь вважається, що легкість ведення бізнесу -  це ухвалення якогось одного закону, чи, як у нас говорять – наявність політичної волі, яка дозволяє чи не дозволяє щось робити. Насправді ж у нас в країні досі є така теорія, що все, що не дозволено прямо – те заборонено. Тому в нас така велика кількість правил та заборон. Ці правила є абсолютно неактуальні і це є тягар для бізнесу. Тому важко сказати, що от ми щось скасували, і завтра для бізнесу почнеться новий день», підкреслив заступник міністра.

Однією зі складових законопроекту, за словами Нефьодова, стане спрощення процедури банкрутства підприємств: «Ми пропонуємо суттєво спростити такий варіант банкрутства, коли все майно підприємства вже передано в заставу (тобто, воно вже в заставі конкретного банку). Навіщо тоді збирати комітет кредиторів, проходити довгу та складну процедуру? Або там, де є мажоритарний кредитор. За нашими оцінками, це дозволить зменшити строк повернення коштів в три рази. Від, приблизно, трьох років до одного року. Як результат,  ми очікуємо підняти в рейтингу за цим параметром нашу країну зі 150 пункту на 97».

Перший заступник міністра економіки спрогнозував, що закон буде внесено до парламенту ще до кінця 2016 року, і підтриманий депутатами до кінця першого кварталу 2017 року.

Ми представили наш законопроект на засіданні уряду, очікуємо протягом місяця отримати всі пропозиції від бізнесу, від Асоціацій, від великих та малих компаній. Очікуємо, що приблизно через місяць ми зможемо внести його в парламент. Плануємо внести його до кінця року і прийняти до кінця першого кварталу наступного року. Таким чином, щоб встигнути зафіксувати зміни для рейтингу «Doing business» - 2018.

Нагадаємо, сьогодні уряд прийняв рішення про скасування 367 регулятивних актів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:17 :37