Новини » Київ

На Київщині жителям шести сіл загрожує екологічна катастрофа

У селі Чубинське, що на Київщині, жителі потерпають від нечистот. Каналізаційні стоки до одного відстійника скидають із шести сіл. Відтак резервуар уже не перший рік переповнений, а забруднена вода потрапляє до ґрунту.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Старі очисні споруди тут вже давно закрили, та нечистоти у них все одно продовжують скидати.

Відстійник розташований на околиці села Чубинське. Будь-якої миті нечистоти можуть потрапити в ґрунтові води та криниці людей. Адже з кожним роком село все більше розбудовується, відтак більшає і відходів.

«За нашими підрахунками, за добу сюди зливається від 2,5 до 3 тисяч кубічних метрів стоків. Наслідки можуть бути непередбачувані. Нещодавно у дитячому садку через забруднену воду були спалахи хвороб у дітей», – розповів житель села Чубинське Сергій Кулішов

Нечистоти зливають із шести сіл Бориспільського району, а це – понад 30 тисяч мешканців. Раніше воду очищували й використовували як технічну. Однак 20 років тому очисна станція збанкрутувала, а її будівлю розграбували.

Через те, що відходи зливають просто у ґрунт, лісові насадження, які ростуть неподалік, поступово вимирають. Відтак, якщо не зупинити забруднення території – екологічної катастрофи не уникнути.

«Це загрожує забрудненню горизонту питної води, яку використовують, передовсім, люди, які живуть у навколишніх селах. Також тут неподалік розташований Дарницький струмок, який вже впадає у Дніпро неподалік Києва», – прокоментував еколог Олександр Соколенко.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно побудувати насосну станцію і відкачувати стоки, наприклад, на очисні споруди Борисполя. Або ж зливати їх через напірний колектор села Щасливе.

Два тижні тому жителі Чубинського та інших сіл направили до районної ради листа з вимогою вирішити екологічну проблему. Якщо найближчим часом питання у районі не розглянуть, люди готові звертатися до вищих інстанцій влади. 

Loading...