Новини » Події 21 листопада, 2016, 13:34
Патріарх Кирил заявив, що не допустить незалежності УПЦ
Голова Російської православної церкви патріарх Кирил. Фото: ZIK/EPA/ABIR SULTAN
Голова Російської православної церкви патріарх Кирил. Фото: ZIK/EPA/ABIR SULTAN

Московський патріарх Кирил стверджує, що не допустить незалежності Української православної церкви від Московського патріархату.

Про це він сказав у понеділок в Москві на урочистому заході в храмі Христа Спасителя з нагоди свого 70-річчя, повідомляє Інтерфакс.

«Наша церква ніколи не залишить у біді своїх побратимів в Україні і не відмовиться від них. Ми ніколи не погодимося на зміну священних канонічних кордонів нашої церкви, бо Київ – це духовна колиска святої Русі, як для Грузії Мцхета або Косово для Сербії», – запевнив він.

За його словами, сьогодні українську церкву намагаються втягнути «в глибокий конфлікт, що розділяє суспільство і зробити її заручницею цього конфлікту».

«Відбуваються насильницькі захоплення храмів, ігноруються рішення судів, ведеться інформаційна кампанія проти церкви, в українському парламенті пропонуються законопроекти, мета яких – дискримінувати і поставити в тяжкі умови найбільшу релігійну громаду країни», – вважає він.

На думку Кирила, як правило, дискримінаційні законопроекти проти УПЦ пропонують ті депутати, які надають підтримку розколу чи є греко-католиками або атеїстами.

«З боку Української греко-католицької церкви тривають агресивні і образливі нападки на нашу церкву в цілому, а також на канонічне православ’я в Україні», – вважає він.

Раніше повідомлялося, що патріарх Московський Кирило (Володимир Гундяєв) висловив впевненість у неминучості національного примирення в Україні та відновлення братерських відносин Києва з Москвою. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 06:33 :04