Новини » Економіка 20 листопада, 2016, 16:45
«Нафтогаз»: транзит для «Газпрому» може подорожчати на 4 мільярди доларів на рік

Російському «Газпрому» доведеться платити за транзит газу через територію України на 4 млрд доларів на рік більше, у разі якщо Стокгольмський арбітраж прийме рішення на користь НАК «Нафтогаз України».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Газпрому» (в разі програшу) доведеться виплатити нам десятки мільярдів доларів компенсації, продавати газ за значно нижчою ціною, щороку платити на 4 млрд доларів більше за транзит і не перешкоджати нашій інтеграції в європейський ринок», – написав Комерційний директор.

Вітренко зазначив, що слухання щодо транзитного контракту починаються в понеділок.

Вітренко також навів основні вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому». «Як це і передбачено контрактом з Газпромом, тариф на транзит повинен бути приведений у відповідність з європейськими правилами встановлення тарифів», – сказав він.

Також він заявив, що контракт повинен бути приведений у відповідність до чинного (обов’язкового) законодавства.

«Оскільки надання послуг з транспортування газу здійснюється територією України, очевидно, що українське законодавство повинно застосовуватися. І ніякі контракти між двома господарюючими суб’єктами, такими як Газпром і Нафтогаз, не можуть мати «імунітет» від застосування законодавчих норм, адже закони мають вищу юридичну силу над контрактами», – заявив Вітренко.

Вітренко також нагадав, що рішення арбітражу за контрактом на покупку газу очікується до квітня, а за контрактом на транзит газу – до червня 2017 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 07:03 :11