live
Новини » Суспільство 2034

Визначено перелік професій, здобути які можна у ПТУ за державний кошт

Фото: persona.dp.ua
загрузка...
загрузка...

Уряд визначив перелік з 19 професій загальнодержавного значення, підготовка кадрів за якими здійснюватиметься у професійно-технічних навчальних закладах за кошти Державного бюджету.

Про це йдеться у постанові КМУ від 16 листопада, інформує сайт Міносвіти.

«Ці професії – пріоритетні для розвитку економіки країни, тому підготовка кадрів за ними потребує державної підтримки. Завдяки цьому рішенню ми не лише забезпечимо пріоритетні галузі кваліфікованою робочою силою, а й суттєво підтримаємо професійно-технічні навчальні заклади», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На фінансування визначених професій у 2017 році уряд планує витратити 169 млн 600,8 тис. грн. Ці кошти будуть включені у освітню субвенцію та передані місцевим бюджетам.

З переліком професій можна ознайомитись за посиланням. Зокрема, серед професій вказані токар, живописець, виноградар, бджоляр, верстатник та інші.

У МОН додали, що станом на 1 вересня 2016 року в українській системі професійно-технічної освіти для здобуття професій загальнодержавного значення навчається 10 тис. 279 осіб.

Loading...
Loading...
Loading...