live
Новини » Політика

Політолог розповів, хто посприяв відставці Деканоїдзе

Політолог Дмитро Левусь вважає, що депутати Радикальної партії Ігор Мосійчук та Андрій Лозовий посприяли відставку Хатії Деканоїдзе з посади голови Національної поліції України.

Про це повідомляє Апостроф з посиланням на Известия.

Левусь зазначає, що депутати Радикальної партії вже досить давно публічно виступали проти глави Нацполіції у зв’язку з її сумнівними досягненнями на цій посаді і закликали її зняти з себе повноваження, що врешті-решт і сталося.

«Першу хвилю невдоволення парламентаріїв викликала заява Деканоїдзе на рахунок того, що у Верховній Раді не повинно бути націоналістів. Це, насправді, підняло не аби яке обурення і серед сил добровольчих батальйонів, які брали участь у бойових діях на Сході країни. В умовах, в яких перебуває Україна, це політична заява виглядає дещо легковажною. Тому реакція депутатів, які неодноразово були на фронті особисто, а також всіляко підтримували українські бойові підрозділи, досить прогнозована.

Після чого Мосійчук та Лозовий звернули увагу на безпосереднє виконання начальником Нацполіції її прямих обов’язків, де у них також виникли об’єктивні питання. Виходячи з вищезгаданого, можна не сумніватися, що представники фракції Радикальної партії у межах своїх повноважень також вплинули на зміну керівництва Нацполіції», – розповів експерт.

«У свою чергу, Мосійчук ще раніше ініціював засідання Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, на якому піднімав питання про службову невідповідність глави поліції, де була присутня і сама Хатія Деканоїдзе. Тоді вона не змогла повноцінно відзвітувати на рахунок поточної ситуації в підконтрольному їй відомстві.

Однак відставка Хатії Деканоїдзе не означає закінчення цієї історії. Видно, що «радикали» мають намір довести цю справу до кінця і змусять її нести персональну відповідальність за хід реформи поліції і переатестацію кадрів, за які «реформаторка» брала особисту відповідальність.

Врешті-решт, депутати від Ляшка відносяться до профільних комітетів Верховної Ради, які відповідальні за організацію правосуддя і правоохоронної діяльності. Таким чином, настільки ретельно розбираючи роботу голови Національної поліції, вони виконували свої прямі обов’язки», – зазначив Дмитро Левусь.

«Насправді, оцінюючи роботу і успіх проведення реформ в поліції, складно не помітити почерк, який притаманний всій грузинській команді, де насправді було більше піару і загравання з медіа, ніж результату. На жаль, за привабливою картинкою нової поліції ховається погіршення криміногенної ситуації в кілька разів. Звичайно, на це є певні соціально-економічні причини, але ми бачимо статистику. Кількість вчинених злочинів зросла в 4-5 разів. З цим потрібно щось робити, виходячи з цього, складається думка, що Деканоїдзе не знайшла в собі сил і можливостей для вирішення цих проблем», – додав експерт.

Loading...