Новини » Світ 15 листопада, 2016, 6:50
Країни Євросоюзу узгодили план з безпеки й оборони
Фото: dw.com
Фото: dw.com

Міністри оборони і закордонних справ Європейського Союзу узгодили план з оборони і безпеки ЄС.

Про це заявила в понеділок, 14 листопада, верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні, передає DW.

При цьому вона запевнила, що не йдеться про конкуренцію з НАТО чи створення паралельних до НАТО військових союзів.

«Не йдеться про європейську армію. Також не йдеться про створення генерального штабу на кшталт SHAPE (ставка верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, – ред.). І також не йдеться про територіальну оборону, тому що для цього є НАТО. Ми союзники, у нас є точно певні компетенції в сфері оборони», –підкреслила вона.

Зі слів Могеріні, план об'єднує «всі наші можливості дії, і не лише суто силою»: Євросоюз готовий використовувати і «зброю дипломатії, м'яку силу», а також діяти через місії цивільного призначення. Могеріні зазначила, що план було підготовлено за участю всіх країн Євросоюзу протягом останніх трьох місяців.

«Йдеться про посилення безпеки і оборони Європейського союзу, але також посилення НАТО», - зауважила вона. Представник ЄС додала, що до кінця листопада Європейська комісія має розробити план дій, який обговорять з міністрами оборони країн-членів ЄС. Могеріні також виділила три головні завдання у плані: реагування на зовнішні конфлікти і кризи, роботу з державами-партнерами щодо формування їхніх оборонних можливостей і захист Євросоюзу і його громадян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 19:31 :40