Новини » Суспільство 15 листопада, 2016, 12:27
Хімічні сліди на телефоні розкажуть про спосіб життя людини, – вчені

Якщо ви боїтеся про свої особисті дані, що всередині телефону, то ви можете починати хвилюватися і щодо зовнішньої його сторони. Вчені твердять, що можуть визначити спосіб життя індивідуума за хімічними речовинами, виявленими на поверхні мобільного телефону.

Експерти зазначають: аналіз телефону може бути благом як для фахівців в галузі охорони здоров’я, так і для правоохоронних органів, – йдеться у виданні The Guardian.

У працях Національної академії наук дослідники зі США та Німеччини описують, як вони взяли зразки з мобільного телефону та правої руки 39 людей і проаналізували їх з використанням високочутливої ​​методики мас-спектрометрії.

Результати показали, що кожна людина має яскраво виражений «підпис» – набір хімічних речовин на своїх руках. Більш того, ці хімічні речовини також містяться і на телефонах, що дає змогу відрізняти та визначати їхню приналежність тому чи іншому власникові.

Переваги цієї технології полягають не лише у виявленні осіб, а й у побудові профілю власника телефону.

Аналіз хімічних слідів, з використанням довідкової бази даних, дозволив команді співвідносити хімічні речовини з відомими речовинами та їхніми власниками, відтак – дізнаватися про життя кожної людини – починаючи від того, чи використовує вона засоби для лікування волосся, чи приймає антидепресанти.

Деякі з хімічних речовин (такі як засіб від комарів) можна виявити навіть через більш ніж чотири місяці після того, як продукт був останній раз використаний власником телефону.

Цей підхід, пишуть автори, може бути використаний для створення широкої бази даних для поліції, щоб передбачити спосіб життя людини, ґрунтуючись на певному наборі слідів хімічних речовин, виявлених на телефоні, ключах або іншому предметі.

Вони також припускають, що цей метод може бути використаний для різних інших цілей, таких як моніторинг реакції окремих осіб на речовини або перевірки, чи пацієнт приймає виписані ліки.

Мелані Бейлі, фахівець в галузі судово-медичної експертизи в Університеті Суррея, Великобританія, вважає, що підхід може виявитися цінним. «Проблема в тому, що якщо у вас є мобільний телефон, ви можете стерти з нього відбитки пальців», – сказала вона. «Інформація, яку можна зчитати з аналізу хімічних сліді може дозволити звузити список підозрюваних або, принаймні, дати деякі підказки про те, з якою людиною ви маєте справу».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:45 :54