субота, 12 листопада, 2016, 3:11 Суспільство
Вчені наблизилися до створення плаща-невидимки

Група сінгапурських учених просунулася на шляху до створення казкового «плаща-невидимки» – пристрою, що може робити предмети непомітними для ока.

Поки винахід здатний приховувати лише невеликі об’єкти і тварин, діючи тільки в одній площині, – повідомляє ТАРС.

Команда вчених з Наньянського технологічного університету під керівництвом Чжана Байле працює над проектом три роки. Мова йде про невелике пристосування, здатне за допомогою ефекту дзеркал «ховати» частину об’єкта, інша частина якого продовжує залишатися видимою.

За словами автора проекту, ідея створення такого пристрою, що дозволяє тимчасово усувати предмети з поля зору, з’явилася у нього ще в ранньому віці. Перед тим як приступити до реалізації практичної частини задумки, Чжан Байле кілька років приділив теорії.

Як відзначають винахідники, на нинішньому етапі перед ними стоїть ключове завдання – розширити спектр зникнення об’єктів, не обмежуючись одновимірними технологіями. «Поки невідомо, наскільки далеко нам вдасться просунутися в цьому напрямку, однак ми ставимо перед собою амбітні завдання», – зазначив розробник.

Вчені вважають, що в перспективі винахід може бути використано в оборонних цілях. Очікується, що він дозволить зробити солдата абсолютно невидимим на полі бою навіть при використанні противником приладів нічного бачення, що реагують на теплове випромінювання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:53:43