Новини » Світ 9 листопада, 2016, 14:33 блоги
Навздогін ТРАМПам-паніці, або Не поспішайте розмітати запаси валеріанки
Тарас Шотік
кандидат економічних наук,
фахівець із бізнес-планування

Як ми забули правило «Вірити передвиборній демагогії – себе не поважати», чому Україні не треба поспішати «гасити світло» і як заангажованості наших ЗМІ маємо «дякувати» за спалені нервові клітини.

Друзі, ніколи не думав, що мені доведеться писати про вибори у США, але той рівень необізнаності та істерії, з яким у нас коментують це волевиявлення та його результати, просто змушує. Виявляється, достатньо пересічному обивателю час від часу читати американську пресу, щоб бути більш обізнаним, ніж значна частина наших «зовнішньополітичних експертів» (що само по собі дуже сумно).

Так от, кілька тез:

1) Товариство, реально, ми в Україні не знаємо про Трампа майже нічого.

Наші ЗМІ подавали дуже тенденційну інформацію, посилаючись тільки на відверто антиреспубліканські ресурси типу CNN чи New York Times та повністю ігноруючи як прореспубліканський Fox News, так і відносно нейтральні медіа.

Наголошую, це не апологетика Трампа, це просто констатація того, що нам подавали інформацію лише із одного боку. Сотворили нам із нього монстра, але, у великій мірі, така подача інформації – всього лиш контртеза до московистської пропаганди, яка ліпила із Трампа ледве не зама Путіна (теж незрозуміло, з якого дива).

Переконаний, що ні одне, ні інше, дійсності не відповідає. Так, у нього були скандальні заяви, які він за якийсь час дезавуював протилежними за змістом – чувак лепетав усе підряд, щоб тільки сподобатись виборцю:). Чи є сенс вірити передвиборній демагогії? Нас що, власні вибори і популісти нічому не вчать? Гілларі он теж після праймеріз стрімко полівішала у своїй риториці, аби залучити голоси свого конкурента, американського «комуніста» Сандерса. Ми ж не вважаємо її після цього якоюсь маоїсткою.

2) Трамп і Україна.

Були у нього заяви, що замириться із Путіним. А чи не тиждень по тому вже обіцяв, що не пустить Путіна далі в Україну. Знову ж, швидше за все, людина дещо далека від зовнішньої політики і говорить те, що хоче чути виборець. Готовий битися об заклад, що у нього взагалі навряд чи є якась чітка власна позиція із цього питання. Тут важливо, кого він обере собі у якості зовнішньополітичних радників. Те, що це будуть республіканці, вже само по собі добре.

А ось Вам, друзі, суто для різноманітності, одна із заяв Трампа:

<nbsp;>

3) Трамп і расизм/сексизм.

Звинувачення у расизмі ґрунтуються, у великій мірі на тому, що Трамп пропонує депортувати всіх нелегалів. Але ж хіба не цього вимагає Закон?

Сексизм? Дивно, але у бізнесі топ-менеджерами Трампа нерідко ставали жінки (так, про це писали ЗМІ у США, чомусь тільки українські медійники цю інфу ігнорували). Та ЯКБИ і так? Ну, дозволяв собі хтось якісь висловлювання в стилі «всі мужики козли/всі баби стерви», а як це має позначитись на якості управління державою? От чоловік Клінтон, як відомо, собі не тільки висловлювання дозволяв, а й цілком конкретні дії у Овальному кабінеті, та ніби нічого, не найгіршим був президентом. А яка із Гілларі «борчиня за права жінок» Ви, друзі, дізнаєтесь дещо згодом.

4) «Теорія змов»: Трамп+путін vs Гілларі+путін.

Трампа із Путіним пов’язує підтримка російськими ЗМІ та фігура Манафорта. Щодо підтримки російськими ЗМІ, так хіба у Росії був вихід? На даний момент США чіпко вхопили Росію за фінансову горлянку і не планують ослаблювати хватку. Прихід Гілларі = автоматичне продовження цієї політики. Прихід Трампа – шанс на зміни. Невідомо ще на які, але все ж шанс.

Манафорт – це аргумент. Але, з іншого боку, цей висококваліфікований найманець навряд чи може бути агентом Кремля. Хто платить – на того й працює. Хоча це просто гіпотеза (зрештою, як і те, що Манафорт працює на Путіна).

Щодо формули Гілларі+Путін, то тут історія нам наводить цілком конкретні факти #зради. Оцініть «красу гри»: у 2010 році Білл Клінтон проводить у Москві серію лекцій вартістю по 500 000 $. За пару місяців по тому Держдеп США, який тоді очолювала Гілларі, дає добро на продаж акцій компанії, що контролює 20% видобутку урану у США, російському «Росатому». Стратегічне підприємство (уран використовують у ядерній зброї) продати компанії із країни, з якою можлива атомна війна! Але це тільки початок: ще майже 150 мільйонів було перераховано у «доброчинний фонд Клінтонів» постфактум, нібито акціонерами компанії, що була продана.

Та найбільше запитань у США викликають її аналогічні оборудки із Саудівською Аравією. Палка «борчиня за права жінок», яка готова судитися за косий чоловічий погляд, спокійно працює із саудитами, у яких становище жінки десь таке, як становище собаки. І у них її чоловік лекції організовував, і грошики подружжя не соромилось брати. Найдивніше, що при аудиті діяльності фонду з’ясувалось, що із зібраних майже 2,5 млрд. дол. Більшість коштів була витрачена на … забезпечення діяльності самого фонду. Отака от «доброчинність».

Словом, за запитом «Clinton witch» («Клінтон – відьма») гугл видає майже 10 млн результатів. Думаєте, це просто так?

5) І що тепер?

Імовірно, для нас просто нічого не зміниться – Обама теж не надавав зброї і вкрай прохолодно ставиться до України. Вважаєте, Трамп розпустить НАТО і призведе до політичної самоізоляції США? Не забуваймо, що навіть за наявності в реальності такого бажання, йому опонуватиме як сенат, так і конгрес (нагадую, в самій Республіканській партії існує настільки непримиренна опозиція до Трампа, що, до прикладу, екс-президент Буш демонстративно голосував за Клінтон).

Словом, не наша це справа – вирішувати долю світу і влазити в голови вершителів його майбутнього. І нічого голову попелом посипати тільки тому, що у гонитві за драматизмом, ЗМІ подають інформацію тенденційно.

Який же основний висновок до написаного? Диверсифікуймо, друзі, джерела отримання інформації і не берімо дурного в голову. Наше майбутнє – у наших руках! Все буде чьотко!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:18 :00