Новини » Економіка 7 листопада, 2016, 15:45
В Україні з’явився перший посібник про розведення риби як бізнес
Фото: naas.gov.ua
Фото: naas.gov.ua

Держрибагентство ініціювало створення першого в Україні практичного посібника про фермерське розведення риби «Cучасна аквакультура: від теорії до практики». Його авторами стали науковці та підприємці рибної галузі.

Про це повідомляється на сайті Держрибагентства.

Посібник складається з 20 розділів та описує всі складові цього виду бізнесу: від пошуку водойми до особливостей розведення різних видів риби та відповідних бізнес-планів. Посібник розмістили у вільному доступі на сайті Держрибагентства.

«Ідея створити практичний посібник виникла у спілкуванні з рибними фермерами. На їхню думку, брак знань є чи не однією з найбільших проблем сучасної аквакультури в Україні. Розказували, що багато людей хотіло б взяти в оренду ставок, вирощувати в ньому рибу, але не мають уявлення, як це зробити: як оформити документи, на яку дохідність розраховувати, які особливості має то чи інший вид риби. Ми підготували цей довідник, розмістили його у безкоштовному доступі. Кожен бажаючий може почати з нього, використати як дорожню карту у рибництві», – зазначив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

У довіднику висвітлена інформація щодо культивування в рибних фермах як традиційних українських об’єктів аквакультури – коропа, білого та строкатого товстолобиків, білого амура, чорного амура, карася, лина, веслоноса, щуки, європейського сома, так і перспективних видів риб, які можуть бути об’єктами бізнесу: осетрових, тиляпії, форелі, кларієвого сома, барамунді, вугра, нефритового окуня. Також в довіднику надана інформація щодо перспектив виробницва в умовах аквакультури молюсків та креветок.

«Основне завдання цього посібника – дати первинну інформацію для аквакультурного початківця. Аквакультура ̶ це не страшно. Це, скоріше за все, дуже цікавий та динамічний бізнес, котрим може займатися кожен», ̶ прокоментував співавтор посібника Любомир Гайдамака.

У книжці викладено технологічні аспекти здійснення аквакультури за основними напрямками: ставової аквакультури, індустріальної (садкової та вирощування риби в рециркуляційних аквакультурних системах), марикультури, рекреаційної аквакультури. Подано технологічні аспекти культивування нових перспективних об’єктів аквакультури та розкрито основи селекційно – племінної роботи.

Приділено увагу інформаційно-аналітичному забезпеченню системи прогнозних і програмних документів розвитку галузі в контексті глобальних трансформаційних процесів. Систематизовано пропозиції щодо виявлення, лікування та профілактики основних хвороб риб.

Співавтор посібника, директор Методично-технологічного центру з аквакультури Юрій Шарило зазначив: «Ми готували цей посібник в першу чергу для малих і середніх фермерів, для сімейного бізнесу. У довіднику висвітлено механізм формування рибної політики в умовах глобалізації економіки. Показано, що сьогодні аквакультура – це сучасний інтегрований багатофункціональний сектор сільськогосподарського виробництва, який ефективно використовує водні, земельні, рибні, трудові та інші ресурси. І це має стати новою економічною філософією українського рибництва».

Авторами посібника є Ю.Є. Шарило, Н.М. Вдовенко, М.О. Федоренко, В.В. Герасимчук Г.І. Небога, Л.А. Гайдамака, О.Б. Олійник, Н.М. Матвієнко, О.О. Деренько, І.Л. Жакун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:53 :16