Новини » Суспільство

Українські вчені розробили батарейку, яка працює 12 років

Батарейка, яка працює 12 років. Фото: fakty.ua

Київський вчений під керівництвом кандидата технічних наук Владислава Кисельова створив потужне джерело електрики – батарейку, яка працює 12 років. Науковий винахід переміг на одному із найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів Sikorsky Challenge, який пройшов у Києві.

Про це повідомляють Факти.

«Компанія зі США City Labs випускає подібні, тільки сила струму цих батарейок в тисячу разів менша, ніж у нашій, – говорить учений. – Вона пропрацювала вже рік і чотири місяці і буде давати струм ще 11 років».

Владислав Кисельов каже, що не дуже розраховує на те, що держава виділить гроші на впровадження у виробництво батарейки, тому шукає приватного інвестора, заради цього вирішив демонструвати розробку на конкурсах і виставках технічних новинок.

«Батарейку можна використовувати замість електричних акумуляторів для мобільних телефонів і автомобілів. Один бізнесмен з Туреччини зацікавився цим і зараз веде переговори з Китаєм, щоб профінансували створення підприємства з виробництва акумуляторів для стільникових телефонів. Успіх цього проекту зробить мобільні телефони незалежними від електричних розеток», – переконаний науковець.

Кандидат технічних наук Владислав Кисельов. Фото: fakty.ua
Кандидат технічних наук Владислав Кисельов. Фото: fakty.ua

Розповів науковець і те, завдяки чому батарейка дає струм такий тривалий час. «Я використовував природні властивості тритію (один з ізотопів водню) випромінювати електрони. Тут потрібно сказати, що деякі радіоактивні речовини не є небезпечними для людини, адже там є тритій. Він використовується як в моїй батарейці, так і в американській, в якій тритієм покрита сонячна батарея. На неї потрапляють електрони, за рахунок чого і виробляється струм. Я використовував замість сонячної батареї так звану паливну комірку (електрохімічний пристрій). Тому моя батарея в тисячу разів більш продуктивніша, ніж її аналог з США», – каже Владислав Кисельов.

Він уточнив, що батарейка не тримає енергію, а виробляє її. Термін роботи батареї – 12 років – обумовлений періодом напіврозпаду тритію. Розрахунки показують, що на основі закладених в ній ідей можна створити екологічно чисту електростанцію майбутнього.

Батарейка за розміром трохи більша як сірникова коробка.

Loading...