Новини » Суспільство 3 листопада, 2016, 9:47
Неймовірні Супермісяці очікуються на небі під зав’язку року
Супермісяць. Фото: ZIK/EPA/DANIEL LOPEZ
Супермісяць. Фото: ZIK/EPA/DANIEL LOPEZ

14 листопада зійде найбільший Місяць з тих, який більшість з людей коли-небудь бачила. Останнього разу це ставалося у 1948 році. Супермісяць також очікується 14 грудня

Супутник підійде ближче, буде яскравішим та більшим вперше за 70 років, – інформує видання The Independent.

Супермісяць «провокується» через дивну, яйцевидну орбіту Місяця. Одна частина орбіти, відома як перигей (найближча до Землі точка навколоземної орбіти небесного тіла, зазвичай Місяця або штучного супутника Землі), перебуває на 30 000 миль ближче до Землі, ніж в апогеї, або найдальшій її частині.

А якщо орбіта Місяця розташовується поруч з Сонцем та Землею, це спричиняє ефект під назвою перигей-сизигія, що означає, що Місяць видається набагато більшим в небі і стає Супермісяцем.

Супермісяць трапляється доволі часто. Але дуже рідко він виглядає настільки великим, як той, який буде цього місяця. Він буде видаватися більшим, ніж це було протягом майже 70 років. Останнього разу це ставалося у 1948 році.

І це буде лише один з трьох Супермісяців, які завершить 2016 рік. У жовтні Супермісяць трапився 16-го, у грудні його очікують 14 грудня. Але грудневий Місяць заступить метеоритний потік гомінідів.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:29 :24