Новини » Львів 1 листопада, 2016, 11:43
До річниці ЗУНР під Львівською ОДА звели блокпост
Фот: Миколи Тиса/ZIK
Фот: Миколи Тиса/ZIK

Сьогодні, 1 листопада, у Львові відтворили події 98-річної давнини, коли українські вояки зайняли усі важливі адміністративні споруди міста та домоглися проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

Як інформує репортер ZIK-Стріму Юрій Мартинович, тематично вбрані активісти вранці встановили блокпост з кількох бронеавтомобілів біля Львівської облдержадміністрації – однієї з будівель, які 1 листопада 1918 року зайняли українці.

«Це копія броньованого автомобіля, який випускали у 1915-1916 роках, тобто в період І Світової війни. Коли вона завершилася, українці, як вояки Австро-Угорського війська, мали одяг і спорядження, зброю і техніку, і вони це використали проти польського війська, в боях за свою столицю і свою народну республіку», – розповів голова ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Таким театралізованим дійством, розповіли активісти, вони прагнуть нагадати містянам та гостям Львова про визначну подію в історії українського народу, адже до проголошення ЗУНР Україна впродовж сотень років перебувала під владою інших держав.

«Сьогодні ми під стінами цієї будівлі, щоб нагадати працівникам, що 98 років тому у ній відбулося, і нагадати львів’янам, що тоді була захоплена не лише міська Ратуша, але і інші адміністративні будівлі. До речі, у другій половині дня 1 листопада представник Австрії – Карл фон Гуйн офіційно передав владу представницькому органу українців – Українській Національній Раді», – нагадав Любомир Горбач.

98-у річницю Листопадового чину та проголошення ЗУНР у Львові також відзначать традиційною ходою. У ній візьмуть участь студенти, громадські організації та мешканці міста. Від площі перед пам’ятником Іванові Франкові колона пройде до Янівського кладовища. За маршрутом ходи ситуативно перекриватимуть рух транспорту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 18:55 :34