Новини » Події 30 жовтня, 2016, 12:13
У столиці зник надпотужний танк, який волонтери готували для полку «Азов»

На будівництво першого українського танку «Азовець» добровольці витратили майже півроку. Зі старого панцерника, за кошти меценатів, інженери створили важку надброньовану машину для боїв у місті – лише на закупку динамічного захисту пішло майже100 тисяч доларів. Та днями, напередодні дослідного переобладнання танку для Міноборони, невідомі просто виштовхали конструкторів із приміщень заводу, де ті працювали над танком, а сама бойова машина взагалі зникла.

Про це йдеться у сюжеті підсумкового проекту «Перші про головне. Деталі» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

Ще взимку 2014 року колишні інструктори Харківського бронетанкового заводу разом із волонтерами вирішили налагодити виробництво необхідної фронту бронетехніки. Робили це в одному з цехів закинутого столичного підприємства «Атек», оскільки волонтери допомагали полку «Азов», який влаштував там тренувальний табір.

«Тоді практично кожного дня приходив хтось із учасників, всі рішення створювались і дороблялись буквально у цеху», – пригадує розробник Сергій Степанов.

Таким чином спільними зусиллями вдалось створити прототипи першої розвідувальної машини та важкої ПМП, на базі танку «Азовець». Третьою розробкою – щоправда лише на папері – була модернізація танка Т-64 яку прозвали «Тірекс». Роботу над бойовою машиною планували розпочати восени.

«Азовецем» навіть зацікавились у Міністерстві оборони. Концерна група підписала документи про співпрацю із відомством. Однак напередодні польових випробувань розробок усе пішло шкереберть.

«Раптом ми прийшли і не побачили на вході жодного представника «Азову», замість них стояли невідомі особи у спортивних костюмах. На вигляд вони були явно схожі на тітушок», – розповідає волонтер Ірина Войтенко.

Невідомі заблокували огорожу заводу, усередині залишились представники «Атеку», БІЙЦІ «Азову» та команда інженерів

«У цей час станки, які нам передали, вже вантажили на платформи. Їх просо хотіли вивезти за територію заводу», – зазначає волонтерка Ірина Кокора.

За кілька днів конфлікт нарешті почали розслідувати правоохоронці, тим часом військова техніка із заводу просто зникла. Волонтери й досі не знають, куди поділись два зразки машин. У свою чергу керівництво заводу киває на військових.

«Між нами кажучи, полк «Азов» добре знає, де дівся цей танк», – каже заступник директора ПРАТ «АТЕК» Сергій Підлісний.

Окрім того з’ясовується: в той час, як розробників бронетехніки просто викинули із цехів, охорона підприємства не чіпає бійців «Азову» та дозволяє їм проходити на тренувальну базу. Тож фахівці наголошують: все ж підозріло, що інженерну групу перестали пускати на завод саме тоді, коли вони мали розпочати дослідне переобладнання танку для Міноборони.

«Очікувались танки для переробки під формат «Тірекс». Та ця вся катавасія навколо заводу суттєво підриває час і терміни реалізації проектів»,– наголошує директор видання Defence Express Сергій Згурець.

Та все ж журналістам телеканалу ZIK таки вдалось відшукати зниклий «Азовець» – фото із ним у мережу інтернет виклали самі представники полку «Азов». Зараз танк на їхній базі у Донецькій області. Схоже,бійці вирішили не чекати держвипробувань і відправили машину ближче до передової, навіть не попередивши про це творців панцерника.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 19:08 :58