Новини » Спорт 280

Огляд матчів 1/8 фіналу Кубка України з футболу сезону-16/17

Кубок України з футболу. Фото: depo.ua

Вчора, 26 жовтня, було зіграно усі вісім матчів стадії 1/8 фіналу розіграшу Кубка України з футболу сезону-16/17.

На наступній, чвертьфінальній стадії боротьби за почесний трофей Ліга Парі-Матч буде представлена чотирма колективами, повідомляє fpl.ua.

ФК «Полтава» – «Карпати» Львів – 2:1

Перший же матч стадії приніс несподіванку: клуб першого дивізіону вибив зі змагань представника Ліги Парі-Матч. 2500 глядачів стадіону «Локомотив» стали свідками доволі напруженої гри, «сценарій» якої кілька разів змінювався. Чи не визначальним епізодом став швидкий гол господарів поля вже на четвертій хвилині: він дав змогу «Полтаві» більше увагу приділити захисту своїх воріт, зробивши складнішим доступ до них. «Карпати» спробували переломити хід подій, кинули сили в атаку, що завершилося для них… другим пропущеним м’ячем за дві хвилини до перерви. Цієї миті багатьом здалося, що львів’яни «викинули білий прапор», але ті зібрались із силами, зумівши скоротити рахунок. Утім, не більше того: полтавці діяли в захисті дуже щільно й грамотно, відбиваючи атаки гостей. Найреальнішу нагоду зробити результат нічийним «зелено-білі» втратили вже в компенсований час, коли Окечукву бив майже впритул, однак воротар господарів парирував удар.

«Верес» (Рівне) – «Ворскла» (Полтава) – 0:1

На радість Полтаві, місто не залишилося без другого за рангом національного турніру: місцева «Ворскла» в гостях пройшла першоліговий «Верес». Рівненцям не допомогли навіть кілька днів відпочинку: вони, на противагу гостям, не виступали на вихідних, бо ПФЛ на їхнє прохання перенесла зустріч із охтирським «Нафтовиком». Усе в цьому матчі вирішив єдиний гол Коломойця, проведений на 34 хвилині: форвард, який забив у чемпіонаті шість м’ячів і є найкращим бомбардиром «Ворскли», знову вирішив долю поєдинку на користь своєї команди. Хоча розвиток зустрічі складався таким чином, що результат міг бути будь-яким. Про рівність ігрової обстановки свідчить бодай те, що «Ворскла» та «Верес» здійснили майже однакову кількість спроб почати атаку – 69 проти 68-ти. Різниця в тому, що одну з отих спроб полтавці втілили в гол, на що рівненціне змогли відповісти.

«Десна» (Чернігів) – ФК «Дніпро» – 0:0, пенальті – 6:7

Дуже близьким, аби повторити долю «Карпат», був «Дніпро»: лише в серії післяматчевих пенальті команда УПЛ здолала суперника з нижчого дивізіону. Причому, що цікаво, в більшості ігрових відрізків «Десна» мало в чому поступалася гостям: на це, крім іншого, вказують статистичні показники – наприклад, кількість голевих епізодів. Справді, дніпряни набагато більше володіли м’ячем, а від середини другого тайму чернігівці відверто притиснулися до своїх воріт. Однак насправді як одна, так і друга команда надали перевагу доволі обережному стилю, намагаючись не ризикувати. Не дивно, що ні в основний, ані в додатковий час глядачі стадіону в Києві не побачили забитих м’ячів. У післяматчевих же 11-метрових схибили одразу кілька виконавців із обох боків, а вирішальним став промах футболіста «Десни» Чорноморця.

«Іллічівець» (Маріуполь) – «Сталь» (Кам’янське) – 1:1, пенальті – 4:2

У чомусь схожий сценарій був розіграний у Маріуполі. З двома суттєвими відмінностями: тут, на противагу Чернігову, були забиті два м’ячі в основний час, а у післяматчевій «лотереї» перемогу вирвав колектив із першого дивізіону. Причому, що цікаво, рахунок відкрили гості, зробивши це вже на сьомій хвилині. Довго здавалося, що «Іллічівець» не може ніяк відійти від шоку, втім, зрівнявши рахунок на початку другого тайму, підопічні Севидова взяли віжки управління грою в свої ноги. При цьому не мали аж надто виразної переваги в якомусь із футбольних компонентів, тому логічно, що спочатку зустріч продовжилась у додатковий час, завершившись у підсумку серією 11-метрових. А там головним героєм став 34-річний кіпер маріупольців Худжамов, який відбив два удари виконавців із Кам’янського.

«Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка) – «Волинь» (Луцьк) – 2:1

Третьою втратою Ліги Парі-Матч за вечір став виліт луцької команди: «Волинь», навіть виступаючи майже основним складом, поступилася першоліговому клубові. Причому, як і заведено фаворитам, підопічні Кварцяного домінували над підлеглими Книша в більшості статистичних показників – частіше били по воротах, довше тримали м’яч, організували більше спроб почати атаку (133 проти 91-ї). Проте, як відомо, у футбол грає не статистика, а живі люди. Тому й вийшло, що «Нафтовик-Укрнафта» використав два свої моменти (по одному в обох таймах), на котрі гості відповіли одним. Останні ще й частіше порушували правила, заробивши чотири жовті картки, натомість господарі – жодної.

МФК «Миколаїв» – «Оболонь-Бровар» (Київ) – 0:0, пенальті – 5:4

Єдине суто першолігове протистояння принесло третю серію післяматчевих 11-метрових. У загалом рівні за всіма параметрами зустрічі потрібний результат здобула приймаюча сторона: після 120-ти хвилин основного й додаткового часу лиш один футболіст «Миколаєва» не реалізував пенальті, натомість у гостей схибили два виконавці.

«Динамо» (Київ) – «Зоря» (Луганськ) – 5:2

Безумовно, найцікавіший поєдинок був зіграний на столичному НСК «Олімпійський»: можна сказати, що такої напруги, настільки частою зміни подій на полі український уболівальник не бачив давно. Динамівці активніше почали й доволі швидко відкрили рахунок. Однак і луганці невдовзі показали, що не збираюся відсиджуватись на своїй половині поля, провели атаку, заробили 11-метровий, спокійно його реалізувавши. По тому був ігровий відрізок, позначений непоганими швидкостями й доволі частими помилками оборонних ліній обох колективів. Пішли небезпечні моменти, один із яких на 65-й хвилині реалізував юний Циганков. 2:1. Опісля господарі поля мали кілька майже стовідсоткових нагод, аби остаточно закріпити перевагу в рахунку. Втім, не скористалися цим, за що й поплатились: за кілька хвилин до завершення основного часу підопічні Вернидуба зрівняли рахунок. 2:2. Тут варто зауважити, що великий уплив на гру мала погода: іще напередодні в Києві почав падати сніг, який уже до середини першого тайму став лапатим, зробивши гіршою видимість на полі, а сам газон зробивши дуже в’язким. Спочатку «фактор снігу» давався взнаки по дрібницях і, здавалося, не коригуючи результат. Однак у стартовому овертаймі, за наслідком того, як столичні зробили рахунок 3:2, Мораєс вибіг на ворота «Зорі» й був «скошений» її воротарем Шевченком – останній просто не зміг зупинитися на слизькому полі. Саме постраждалий реалізував вирок арбітра. 4:2. По тому в одному з епізодів зазнав ушкодження юний правий бек «Динамо» Тимчик (загалом тренер столичних Ребров «омолодив» стартовий склад на третину), коли здійснював швидкісний ривок. Навіть діючи фактично в більшості, луганці не змогли забити бодай м’яч, натомість кияни реалізували третій у зустрічі пенальті – 5:2.

«Шахтар» (Донецьк) – ФК «Олександрія» – 2:1

У завершальному поєдинку 1/8-ї не дійшло ні до овертайму, ні до післяматчевих пенальті, проте цікавих епізодів було вдосталь. Прогнозованою перевагою володіли «гірники»: за ударами по воротах – 11:7, ударами у площину воріт – 7:1, за кутовими – 7:2. Одначе й підлеглі Шарана не збиралися зачинятись на своїй половині полю, в окремих епізодах небезпечно атакуючи ворота донеччан. Тим паче їх захищав Каніболоцький, який не завжди діяв упевнено. Попри це, саме «Шахтар» відрив рахунок на 13-й хвилині, за наслідком чого доволі впевнено контролював хід подій. Гості також показали себе з непоганого боку, але їм бракувало одного – завершального удару. Натомість у «помаранчево-чорних» із цим не було проблем, отож у компенсований час вони зробили результат 2:0. На диво, глядачі встигли побачити ще один гол: отак Яремчук «розмочив» рахунок.