Новини » Економіка

Кубів: Наступного року Україна увійде в ТОП-50 рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна наступного року увійде в ТОП-50 рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business в разі прийняття Верховною Радою 15 законопроектів, що спрощують підприємницьку діяльність в країні.

Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на брифінгу в Києві, – повідомляє УНІАН.

«Ці законопроекти, які я озвучив, їх 15, забезпечують близько 30 місць. Є законопроект (розроблений Офісом ефективного регулювання), який умовно дає ще плюс 35 місць, він в розробці. Є ще законопроекти, які дають плюс два плюс три сім місць», – сказав Кубів.

За його словами, законодавчі ініціативи стосуються спрощення підключення до електромереж, реєстрації платників ПДВ і єдиного податку, правових аспектів довіреної власності в банківському секторі, скасування обов’язкового використання печаток, спрощення використання житла в якості комерційної нерухомості, а також скасування пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури.

У свою чергу, голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук, присутній на брифінгу, підкреслив, що підвищення в рейтингу Doing Business залежить від скоординованої та ефективної роботи Кабінету міністрів і Верховної Ради.

«Важливо розуміти, що уряд і депутати зараз спільно повинні попрацювати над тим, щоб позиції України в Doing Business стали краще», – сказав він.

За словами Гончарука, першочерговими завданнями України для підвищення рейтингу є спрощення підключення до електромереж, а також проведення подальшого перегляду регуляторної бази для розробки комплексних дерегуляційних законодавчих ініціатив.

Loading...