Новини » Регіони 26 жовтня, 2016, 12:08
Закарпатці насправді не хочуть від’єднання від України, – політолог

Російські агенти впливу на Закарпатті намагаються роздмухувати конфлікти між численними нацменшинами області та вірянами різних конфесій. Утім, самі мешканці області, маючи перед очима гіркий досвід Донеччини та Луганщини, не хочуть ані від’єднання, ані федералізації.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Чергова хвиля розмов про закарпатський сепаратизм стала можливою після публічного виступу голови Закарпатської облради Михайла Рівіса. Кілька тижнів тому інтернетом розлетілась його заява про те, що, мовляв, якщо Київ хоче бачити Закарпаття у складі України, то нехай виділяє області кошти на розвиток. Однак згодом чиновник виправдовувався, що його слова просто висмикнули із загального контексту.

«Це цілковита вигадка. Це робилось для того, щоб відвернути увагу від нагальних проблем. Є люди, котрі зацікавлені надавати чиїмось словам іншого забарвлення, ніж насправді було. Це вигідно проросійським ЗМІ, щоб відвернути увагу від нормандських переговорів», – певен Михайло Рівіс.

Утім, масла у вогонь піддали вилучені хакерами електронні листи, котрі, нібито, належали особистому радникові президента РФ Владиславу Суркову. У них йшлося про наміри підбурити закарпатців від’єднатись від України.

Місцеві експерти запевняють, що сепаратистське питання завжди нав’язували Закарпаттю ззовні. Різні підбурювачі користуються тим, що в області багато нацменшин і раз у раз виникають суперечки між вірянами різних конфесій. Зокрема, і з русинського питання. Утім, тутешні мешканці – проти виходу зі складу України, особливо після подій на Сході.

«Після війни на Донбасі, після тих подій, що були 2014 року у східних областях, не думаю, що місцеві будуть схвалювати навіть ідеї федералізації та братимуть участь у різних сумнівних заходах», – зазначає політолог Іван Стряпко.

В обласному управлінні СБУ стверджують, що російські спецслужби та їхні агенти досі не полишають спроб розхитати ситуацію на Закарпатті.

«Упродовж 2014-2016 років слідче управління УСБУ на Закарпатті зареєстрували 25 кримінальних проваджень щодо злочинів проти основ національної безпеки»,– повідомила  речниця Управління СБУ у Закарпатській області Людмила Коршунова.

Працівники СБУ також викрили діяльність агентурної мережі під проводом російських спецслужб, котрі вербували закарпатських заробітчан та підбурювали їх на протестні акції під гаслами автономізації Закарпаття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 01:57 :29