Новини » Події 25 жовтня, 2016, 14:03
СБУ: Україна вживає всіх можливих правових механізмів, щоб повернути Сенцова і Кольченка
Акція на підтримку Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Фото: radiosvoboda.org
Акція на підтримку Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Фото: radiosvoboda.org

Україна вживає всіх можливих правових механізмів як у рамках українського, так і міжнародного законодавства для повернення політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка з РФ.

Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт журналістам в Києві у вівторок, передає Українська правда.

«Ми хотіли б діяти в правовому полі, і ми це і будемо робити. З нами не треба говорити з позиції сили. Вже не раз були в такій ситуації, але діємо в рамках міжнародних домовленостей і в рамках українського законодавства», – сказав він.

«Підключилися (до цього питання, – ред.) представники, не тільки юристи, а й представники Міністерства закордонних справ, силовики. Ми даємо експертну оцінку і супроводжуємо роботу адвокатів, надаємо допомогу», – сказав Тандіт.

При цьому він підкреслив: «Ми вважаємо цих незаконно утримуваних людей громадянами України... і впевнений в тому, що ці хлопці будуть звільнені».

При цьому, він сказав, що СБУ тримає на контролі стан ув’язненого до Росії Станіслава Клиха, постійно перебуває в контакті з його адвокатами і отримує інформацію.

«Ми знаємо, що Клих у важкому стані перебуває в Росії, ми постійно отримуємо інформацію про нього через людей, які допомагають нам», – сказав Тандіт.

Він також зазначив, що станом на сьогоднішній день в заручниках тримають 109 українських громадян, 495 осіб вважаються зниклими безвісти.

При цьому, за його словами, Україна сподівається на звільнення хоча б 47 українських громадян, які перебувають в заручниках.

«Ми сподіваємося, що хоча б зараз будуть звільнені 47 заручників, яких утримують незаконно в Донецьку і Луганську», – сказав Тандіт журналістам у вівторок в Києві.

Він не став конкретизувати, коли може відбутися обмін заручників, і не став пов’язувати цей факт з майбутнім проведенням в Мінську переговорів Тристоронньої контактної групи.

Тандіт підкреслив, що 47 – це число заручників, утримування яких підтверджують в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

При цьому він зазначив, що списки, які були передані Україні з ОРДО і ОРЛО, «виявилися некоректними». Після цього представники ОРДЛО передали нові списки.

«Ми зараз встановлюємо правовий статус тих людей, яких нам подають. Часто було так, що ми працювали зі списками, в яких були люди, які не мають відношення до АТО і подій, які відбуваються у нас на Сході», – сказав радник глави СБУ.

У цьому контексті він підкреслив, що для української сторони важливо, щоб в рамках мінських домовленостей використовувався не термін «конфлікт», а термін «агресія» з боку Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 13:59 :28