live
Новини » Суспільство

Змінимо країну разом: львівські та луганські вчителі виходять на освітній фронт

Зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Напередодні вихідних у Львові зустріли 25 вчителів з Луганської області, котрі завітали на Західну Україну у рамках освітнього проекту «Змінимо країну разом». Вишиванки, українська мова, патріотизм та зворушливі історії про будні у прифронтовій зоні – гості зі Сходу доводять, що Луганщина – це зовсім не «русскій мір». Натомість в очах гостей – очікування на порозуміння та надія на розвіювання міфів про занадто великі відмінності між Сходом та Заходом.

Вже відсьогодні на Львівщині та Тернопільщині 50 луганських вчителів будуть протягом місяця навчати галицьких школярів.

У проекті взяли участь вчителі зі всіх районів Луганської області, підпорядкованих українській владі. Зокрема, на Львівщину приїхало 25 викладачів початкових класів, української та англійської мови. Вони будуть вчителювати у всіх районах області, а житимуть у родинах своїх колег. На Схід, у свою чергу, поїхало 13 вчителів зі Львівської області.

Зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Вчителі, які прибули на Галичину, поділилися своїми враженнями від проекту. Для декого поїздка на Львівщину відбувається вперше. Проте освітяни зізнаються: їхати на Західну Україну, всупереч багатьом стереотипам і міфам, зовсім не боялися. Всі гості з Луганщини розмовляють українською мовою. Деякі з них були вбрані у вишиванки.

Так, вчитель англійської мови з Міловського району Луганської області Олексій Гончар розповідає: «Коли мені запропонували поїхати на Львівщину, я одразу погодився. Це величезний досвід, знайомства з новими людьми, спілкування. Я поїду у Яворівський район у місцевий ліцей. Хочу побачити, як викладають інші вчителі. Абсолютно ніяких острахів перед поїздкою не було, бо все це – наша Батьківщина».

Такої ж думки і викладач англійської мови гімназії з м. Кремінна Ірина Гарькавець.

«Їхали сюди з радістю і щирою душею. Очікуємо співпраці, дружби, порозуміння. Мені ще ніколи не доводилося бувати на Львівщині, але вже з перших годин перебування тут відчуваємо гостинність, відкритість. Ми з собою привезли свої доробки, розповімо про наші методики викладання, передамо свої цікаві змістовні уроки», – говорить Ірина Гарькавець.

Викладач англійської мови гімназії з м. Кремінна Ірина Гарькавець. Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Викладач англійської мови гімназії з м. Кремінна Ірина Гарькавець. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Також вона зізнається, що луганські освітяни готові розповісти дітям зі Львівщини правду про війну.

У п’ятницю вчителів офіційно зустріли і привітали у Львівській обласній раді. Освітяни з Луганської області щиро дякували колегам зі Львівщини за запрошення взяти участь у проекті.

Начальник відділу дошкільної та загальної освіти Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Наталія Сагіна зазначає: «Ми дуже вдячні за те, що ви не думаєте про нас, як багато українців, що саме ми винні у тому, що почалася війна. Ми проживаємо на території, що підконтрольна українській владі, і не втомимося казати, що Луганська область завжди буде на карті України.

Начальник відділу дошкільної та загальної освіти Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Наталія Сагіна.  Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Начальник відділу дошкільної та загальної освіти Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Наталія Сагіна. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Коли у 2014 році реалізовувався проект «Схід і Захід разом», повірте, нам дуже важко було переконувати батьків, щоб відпустили своїх дітей поїхати у Львів. Але тепер у нас вже є черга з тих батьків, які хочуть відправити дітей у поїздку на Західну Україну.

Сьогодні ж 50 найкращих вчителів Луганської області приїхали на Львівщину та Тернопільщину. Повірте, вам не буде соромно за цих людей. А львівських вчителів на Сході зустрінуть так само тепло, як нас зустрічають тут. Ми впевнені, що з часом вся Україна долучиться до цього проекту».

За словами Наталії Сагіної, вчителі з Луганщини, крім викладання у школах, відвідуватимуть також різні заходи, в тому числі засідання сесій районних рад, на яких будуть підніматися питання освіти.

«Ми приїхали на Львівщину, аби перейняти культурний та професійний досвід. Очікуємо порозуміння. Добре, що ми нарешті будемо спілкуватися. Хочемо також познайомитися з місцевою культурою, традиціями», – додає вона.

У свою чергу, заступник начальника відділу освіти Попаснянської РДА, що на Луганщині, Валентина Шулік передала львівським колегам хліб від воїнів АТО, які захищають Донбас. Зі сльозами на очах вона розповіла, що на Луганщині, зокрема в Попаснянському районі, дуже вдячні українським бійцям за те, що вони боронять українську землю, адже там, на лінії розмежування, люди весь час живуть під кулями.

«Ми дуже раді, що нас гарно зустрічають на Львівщині. Наші воїни-захисники Попаснянщини – хлопці зі Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини – передали на Захід цей хліб, що є символом багатства нашої країни. Вони завжди стоять на рубежі, захищаючи нашу територію. У нас зараз ведуться постійні обстріли. Тому ми дуже раді, що воїни не віддають нашу землю», – говорить Валентина Шулік.

Олександр Ганущин під час зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Олександр Ганущин під час зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Щирі слова луганських освітян були дуже зворушливим. Неможливо без сліз слухати про те, як на дійсно українській землі штучно намагаються прищепити пагони ворожого «русского міра». Адже далеко не всі на Сході прагнуть орієнтуватися на Росію, та бути патріотом на Донбасі дуже часто означає йти проти більшості. Однак патріоти з надією чекають миру на своїй рідній землі – миру під прапором України.

У свою чергу, голова Львівської облради Олександр Ганущин зауважив, що ідея обміну освітянами виникла влітку. На жаль, додає він, це ще не державна політика – все втілюється на ентузіазмі.

«Саме військові нам підказали ідею, що крім воєнного фронту, має бути фронт у головах людей. На жаль, значна частина Львівщини, особливо де є величезні втрати, думає, що на Сході всі «сєпари». Нам це треба виправляти… Тож, ми гостинно приймаємо 25 освітян з Луганщини. Також до нас завітав Луганський український музично-драматичний театр, через два тижні приїде з гастролями Луганська філармонія», – сказав Олександр Ганущин.

Гостей з Луганщини розподілили по всій території Львівської області. Вони самі вибирали собі райони, в які поїхати. Вибір навіть став дещо неочікуваним.

Олександр Ганущин під час зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Олександр Ганущин під час зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

«Багато хто хотів поїхати чомусь у Самбірський район. Водночас практично ніхто не хотів лишатися у Львові, – дивується начальник департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. – Їхнє основне завдання – перейняти досвід шкіл Львівщини. Вчителів зі Сходу залучатимуть до навчального процесу, а вони даватимуть свої майстер-класи. Також викладачі з Луганщини матимуть можливість проводити уроки. Окрім того, гості будуть відвідувати екскурсії по Львову та різні заходи. Проживатимуть вони, здебільшого, у родинах вчителів».

Зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK
Зустрічі з луганськими вчителями. Фото: Миколи Тиcа/ZIK

Раніше повідомлялося, що Луганські вчителі протягом місяця навчатимуть дітей на Тернопільщині та Львівщині. У Тернопільську область приїхали вчителі початкових класів, української мови і літератури, англійської мови, історії.

Крім того, на Західну Україну, зокрема на Львівщину, приїхав з гастролями Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр.

Підготувала Ольга Іващук,
IA ZIKLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...