Новини » Київ 21 жовтня, 2016, 15:16
У Києво-Святошинському районі розгорілася війна за місце голови райради

Під час 13-ї районної сесії 26 депутатів несподівано проголосували за звільнення голови Києво-Святошинської райради Олександра Тигова з посади, та за призначення на його місце Вадима Гудельянова. Одразу ж після цього екс-голова заявив, що став жертвою рейдерів. А усунули його з посади, щоб зупинити процес децентралізації та розподілу коштів.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щонеділі о 22:00 на телеканалі ZIK).

Києво-Святошинський район розташований найближче до столиці та є найбагатшим територіальним об’єднанням в Україні. Відтак, за можливість керувати мільярдним бюджетом розпочалася серйозна боротьба в обхід усіх правил та законів.

Проти Олександра Тигова голосував навіть його заступник – Олександр Одноромаренко.

«Головна проблема, на думку депутатів, у тому, що колишній голова не концентрувався на всі сто відсотків на роботі районної ради. Відтак, коли приймалися якісь важливі рішення, його на місці не було», – прокоментував заступник голови Києво-Святошинської райради Олександр Одноромаренко.

Причиною неуважного ставлення до роботи виявилися вибори до Верховної Ради. Відтак, із шести місяців свого головування два із них Олександр Тигов був у відпустці. Все законно, але депутатам така діяльність голови не сподобалася.

Однак екс-голова, так само як і новопризначений керівник району – однопартійці та члени БПП «Солідарність». Та вже згодом з’ясувалися ще більш дивні подробиці цих кадрових змін.

«Заява про бажання провести сесію щодо зняття з посади голови райради надійшла о 16:05, однак сама сесія була призначена на 16 годину рівно. Тобто, запросити всіх депутатів не було навіть фізичної можливості. Не було ні телефонограм, ні факсів з приводу проведення такої сесії», – пригадує депутат Києво-Святошинської райради Денис Мусієнко.

Відтак, не всі 42 депутати були присутні на засіданні, натомість у районних ЗМІ про цю подію не згадували взагалі.

Під час раптових перевиборів 27 вересня у Вадима Гедульянова навіть не було конкурентів. Тобто, все відбувалось немов за наказом. Продовження сесії Олександр Тигов переніс з 22 вересня на 6 жовтня. Та не зважаючи на це, засідання розпочалося на 9 днів раніше.

«На сесії 22 вересня мені вже все було зрозуміло. Тоді за недовіру до мене проголосувало 16 депутатів. Натомість, щоб поставити це питання на порядок денний, потрібна було більшість, тобто 22 голоси. Після цього почали скликати усіх депутатів та давати їм відповідні настанови для мого усунення», – розповів екс-голова Києво-Святошинської райради Олександр Тигов.

На думку екс-голови, керувала цим процесом голова Київо-Святошинської РДА Мирослава Смірнова. Про це свідчать і очевидці, які були присутні під час скандальної сесії.

«Заступник голови РДА постійно про щось домовлявся з депутатами й фактично корегував це зібрання. До того ж, один із депутатів мені особисто зізнався, що він пообіцяв голові РДА Мирославі Смірновій проголосувати проти Тигова і за Гедульянова. Адже вона виділила кошти на ремонт школи на окрузі цього депутата», – розповів координатор ГО «Народна Рада Боярки» Артур Козачук.

Депутати, які підтримують Тигова, посилаються на ухвалу Святошинського суду Києва.

«Один із депутатів звернувся до суду з вимогою визнати протиправним скликану 22 вересня сесію Києво-Святошинської райради. Суддя відкрив провадження по справі та призначив судове засідання на 20 жовтня. Відтак, жодного рішення ще не прийнято. Тому сесія, яку провели 27 вересня, була поза законом», – прокоментував представник Антикорупційного бюро України Валерій Дрюченко.

Першого жовтня Олександр Тигов запланував провести стратегічну сесію, щоб керівники органів місцевого самоврядування, сільські, селищні та міські голови обговорили питання подальшої децентралізації.

«На сесії ми повинні були розробити паспорт територіального об’єднання Києво-Святошинского району, який мав стати підґрунтям майбутнього статуту ОТГ», – зазначила директор з розвитку ГО «Ангели країни» Світлана Соломатова.

Стратегічна сесія так і не відбулася, тому найбагатший район країни наразі немає подальшого плану децентралізації.

Однак із журналістами зв’язалося джерело, яке побажало бути неназваним, і розповіло, що у цій ситуації не все так просто та однозначно.

«У Києво-Святошинському районі йде війна за головування та вплив на державному рівні, адже цей район є найбагатшим в країні. Сам Тигов пов’язаний із єнакієвським підприємцем Соболєвим, який має російський паспорт та свою мережу ресторанів у Донецьку. Тому Тигов – це руки Соболєва в районі», – розповів інсайдер.

Відтак, у найбагатшому районі країні, на тлі децентралізації та виборів до парламенту, розгорілася боротьба за престол. А щоб досягти бажаного результату, кожна зі сторін використовує усі можливі засоби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:12 :37