Новини » Політика 21 жовтня, 2016, 11:19 блоги
Правовий колапс чи чергова оборудка навколо українських надр?
Олег Рибальченко
студент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка

Стаття 13. Конституції України: Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Саме в останньому абзаці і криються проблеми галузі надр. Державна служба геології та надр України ставала об’єктом чисельних скандалів за часів незалежності України. Робота колишніх чиновників галузі це величезний обсяг матеріалів та різноманітних інформаційних приводів. Тут мали місце і одіозні призначення і невідповідність службовому становищу та зловживання ним. Неодноразово були спроби призначити керівника Держгеонадр поза Законом України «Про державну службу». Найголовніше, Державна служба геології та надр знаходиться в підпорядкуванні Міністерства екології та природніх ресурсів, котре, у свою чергу, має свої кадрові зацікавлення у ній.

Вступ в дію 1 травня 2016 року ЗУ «Про державну службу» оцінювався експертами як спосіб вирішення традиційних кадрових проблем, ефективний засіб боротьби з корупційними призначеннями керівників та заступників органів державної влади та потужний удар по пережитках «регіоналівської системи смотрящих». Комісією з питань вищого корпусу державної служби заплановано перший етап конкурсу з призначення першого заступника та заступника керівника Держгеонадра на 24 жовтня.

Проте, судячи з останніх новин, прогресивні реформи тільки спонукають шукати нові способи обійти конкурс. Керуючись судовим рішенням, наскільки стає зрозуміло, на посаді першого заступника голови Держгеонадр збирається відновитися Максим Карпін. Що вже працював в службі за часів міністра Мохника. Цікавим фактом є те що до державної служби Максим Карпін обіймав посаду директора Львівського іподрому.

Отже наскільки можна передбачити міністр екології може скористатися відновленням на посаді першого заступника Максима Карпіна задля того, щоб отримати вірного чиновника в Держгеонадрах – на достатньо потужній посаді – щоб призначити його тимчасово виконуючим обов’язки керівника служби. Таким чином ризикує статися прецедент призначення чиновника в обхід діючого ЗУ «Про державну службу», що порушить роботу Національного агентства України з питань державної служби.

Варто зазначити, що в сучасних умовах жодне рішення суду не має стати підставою для відновлення на посаді. Інакше з подібними рішеннями судів в черзі біля владних крісел ми будемо спостерігати чиновників доби Януковича та інші «релікти», пережитки старої системи. Єдиним виходом є проведення чіткого і прозорого конкурсу з призначення голови та заступників голови Державної служби геології та надр.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 06:13 :15