Новини » Регіони

На Тернопільщині готують реорганізацію ПТУ: замість продавців – кадри для армії

На Тернопільщині готуються раціоналізувати галузь професійно-технічної освіти.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі облдержадміністрації.

Потреба в реорганізації, зазначають в адміністрації, виникла, оскільки з 2016 року утримання закладів цього профілю повністю переходить на місцеві бюджети.

«Такий крок здійснено в рамках бюджетної децентралізації, яка відбувається в Україні. Тернопільщина більшу частину року справилася з цим завданням. З січня по серпень вдалося забезпечити повноцінне функціонування закладів профтехосвіти за рахунок обласного та міського бюджетів – на це було спрямовано 47 млн грн. Однак решту частину року покриють за рахунок стабілізаційної дотації від уряду», – йдеться у повідомленні.

В облдержадміністрації зазначили, що перегляду також потребують напрямки підготовки в закладах профтехосвіти.

«Цього року майже 4 тис. учнів ПТУ отримали робітничу професію та стали фахівцями у сфері послуг, у той час як потреба у кадрах є, наприклад, в армії», – додали в адміністрації.

Рекомендації щодо більш раціональної підготовки фахівців ПТУ готують в обласному управлінні освіти та науки. В адміністрації запевняють, що реформування буде проводитися із врахуванням думки громадськості.

У Тернопільській області працюють 22 заклади професійно-технічного профілю. Освіту в них здобувають 9 тис. учнів.

Як повідомляла IA ZIK, 13 жовтня під Тернопільською облдержадміністрацією викладачі та студенти закладів профтехосвіти області провели мітинг. Вони вимагали виплатити їм заборговані за три місяці зарплати та стипендії.

Loading...