середа, 19 жовтня, 2016, 12:07 Суспільство
Волонтери власними силами створили бойову машину, яка зберігає життя військовим
Дистанційний бойовий модуль «Тур». Фото: fakty.ua
Дистанційний бойовий модуль «Тур». Фото: fakty.ua

Волонтери створили дистанційний бойовий модуль «Тур», який дозволяє людині вести вогонь, перебуваючи на відстані від своєї зброї. Задум створити модуль «Тур» був продиктований прагненням допомогти зберегти життя українських бійців на передовій. Ідея цієї установки в тому, що стрільбу з кулемета проводять дистанційно: зброя розташована в одному місці, а оператор з пультом управління – в іншому. В бою ворог зосередить вогонь на кулеметі, може знищити його, зате кулеметник залишається цілим і неушкодженим. Подібні системи є на озброєнні армій США та інших розвинених країн.

Про це в інтерв’ю для «Факти» розповів головний інженер організації волонтерів «Night & Gale Defense group» Євген Третяк.

Подаємо окремі думки з цього інтерв’ю, яке провів Ігор Осипчук.

«Наша команда, яка створила дистанційний модуль «Тур» (ім’я божества давніх слов’ян. – ред.), cформувалася на Майдан. Під час Революції гідності ми робили пляшки із запальною сумішшю. Коли почалася війна, першим нашим дітищем стали заповнені піском блоки, з яких був побудований блокпост біля села Луганське, що поблизу від Дебальцеве. Досі ця конструкція ціла», – сказав Євген Третяк.

«Мені подобається інженерна справа, так що конструюванням модуля зайнявся особисто я. Електронну начинку робить мій тезка, який не хотів, щоб його прізвище з’явилося у пресі. Він обладнав робоче місце у себе вдома на балконі: поставив там невеликі столик і стілець і паяє плати для «Тура». Збираємо вироби в механічному цеху одного з київських інститутів. Один з учених, 74-річний Олег Георгійович Тисячний, перекваліфікувався в токарі – виконував приватні замовлення. Ну, а коли познайомився з нами, влився в нашу команду. Я роблю креслення, Георгійович виточує по ним деталі. У виготовленні деяких елементів «Тура» допомагають хлопці з іншої волонтерської організації. Нашим директором, які займаються всіма адміністративними питаннями, стала Катерина Оверченко, – розповів Євген Третяк.

За його словами, на створення дистанційного модуля пішло близько року. Перший примірник (він називався «Шабля») важив аж 200 кілограмів, нинішній – 140, але і це багато. «Перший бій, в якому він використовувався, відбувся біля шахти «Бутівка». Це був пробний екземпляр, який в польових умовах досить швидко вийшов з ладу. Вдосконалений модуль ми відправили в Авдіївку. Там «Тур» активно прослужив без ремонту три тижні. Бійці говорили: «Сепаратисти були в шоці від того, що їм ніяк не вдавалося змусити кулемет замовкнути. Вони обстрілювали його мінами, розраховуючи, що кулеметника ранить чи він хоча б перестане стріляти, але вогонь не припинявся. Ворог не знав, що воює з роботом». Поки противник закидав мінами модуль, боєць перебував у надійному укритті, ведучи вогонь з допомогою пульта управління», – повідомив інженер.

Також він зазначив, що вартість цієї установки близько ста тисяч гривень. Виготовлення ще двох примірників оплатила людина, друг якої воює в АТО. Про нас дізнався ще один чоловік, у якого теж є друзі на фронті. Він взявся оплатити виготовлення трьох модулів для своїх товаришів. Держава у фінансуванні не допомагає.

В цьому матеріалі «Факти» також повідомляють що фахівці столичного заводу «Ленінська кузня» розробили безпілотну бойову машину «Піранья», використання якої дозволить менше ризикувати життями українських воїнів. Команди машині віддають за допомогою радіохвиль з відстані до 10 кілометрів.

Військові найбільше зацікавилися можливістю застосування «Піраньї» для розвідки і коригування вогню артилерії. Адже не потрібно буде відправляти на небезпечні завдання людей. Машина оснащена оптикою, яка «бачить» як вдень, так і в темний час доби. «Піранья» також може використовуватися в настанні для прикриття відходу підрозділів, підвезення на позиції боєприпасів і продовольства, а також евакуації поранених.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 15:39:32