середа, 19 жовтня, 2016, 15:02 Львів
Від початку року у Львові чадним газом отруїлося 49 людей

Від початку опалювального сезону збільшилася кількість отруєнь чадним газом. Практично у всіх випадках це сталося з вини самих мешканців квартир.

Про це йшлося сьогодні,19 жовтня, на прес-конференції у Львівській міській раді.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваницький зазначив: «З початком опалювального сезону збільшилася кількість отруєнь чадним газом. Хоча, порівняно з минулим роком, ситуація краща. Протягом 2015 року було зафіксовано 34 випадки, під час яких 68 осіб отруїлося. П’ять випадків було летальних. Цьогоріч зафіксовано лише 25 випадків отруєнь, у яких постраждало 49 людей. Смертей немає. Та з 25 випадків 24 були з вини самих мешканців».

У свою чергу, начальник управління ЖКГ ЛМР Юрій Голець наголосив, що люди стараються облаштовувати герметичні вікна і вхідні двері, однак у такому разі мешканці зобов’язані обладнати квартиру провітрювачами. Також необхідно допускати у помешкання сажотрусів під час перевірок димових і вентиляційних каналів.

«Відповідальність за експлуатацію димових і вентиляційних каналів – на власнику помешкання, – додає начальник управління з експлуатації газового господарства Львова ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан. – Перш, ніж запалювати газовий прилад, необхідно переконатися, що в приміщення є допуск свіжого повітря. Також потрібно перевірити наявність тяги у димовому каналі. Ні в якому разі не можна включати вентилятор, який встановлений у витяжках над плитою. Енергоносії треба економити у спальнях, але не на кухні. Інколи мешканці «напалюють» приміщення газовою плитою, щоб було тепло. Але це означає не нагріти приміщення, а спалити кисень. Утворюється чадний газ, і люди не помічають, як отруюються».

Раніше повідомлялося, що у Львові 26-річна дівчина потрапила до реанімації через отруєння чадним газом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 09:53:41