середа, 19 жовтня, 2016, 12:45 Київ
У селищі біля Києва мати місцевого чиновника відкрила незаконну АЗС

У селищі Димер, що неподалік Києва, мати місцевого чиновника привласнила паї селян, щоб збудувати нелегальну АЗС. Журналісти з‘ясували: підприємство працює без касового апарата. Окрім того, нові власники навіть не змінили цільового призначення сільськогосподарських угідь.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Мешканець селища Димер Степан Микитник розповідає: понад двадцять років його родину годував власний город. Та одного дня, прийшовши на своє угіддя, чоловік побачив чужинців.

«Я дивлюся, а на моєму городі починають будувати забори. Вони викурили мене з моєї землі, нічого не пояснюючи», – обурюється селянин.

Проблемою Степана зацікавився місцевий активіст Євген Чепков. З‘ясувалось, що земля тепер належить родині димерівського чиновника.

«Вона була передана у власність заступникові сільського голови Юрієві Ісаюку та Ользі Ісаюк», – розповідає Євген, зауваживши, що на земельних угіддях дуже швидко з‘явились контейнери для торгівлі газом і дизелем. Нові власники так поспішали розгорнути бізнес, що навіть забули узаконити заправку.

«Згідно із геокадастровою картою, АЗС стоїть на землі, призначеній для сільського господарювання», – демонструє відповідні документи Євген Чепков.

До слова, на вимогу журналістів працівники заправки не змогли показати навіть касових апаратів.

Голова селищної ради Леонід Кучерявий лише розводить руками: мовляв, про заправки ні сном, ні духом не чув, а кому належить земля – не знає, адже такими справами у Димері займається не він. Його ж заступник, який є одним із власників паїв, усю відповідальність перекидає на власну матір – Ольгу Ісаюк.

«Я про це взагалі нічого не знаю. Мабуть, це все вона», – запевняє Юрій Ісаюк.

Та жінка переконана: її бізнес законний, однак, пояснювати, чому на сільськогосподарській землі з‘явилась заправка, ще й без касових апаратів – не захотіла.

«Вона працюює законно. Я не буду відповідати на ці питання. Щодо касового апарату – це все не до мене», – відрубала жінка.

Та фахівці зазначають: за правопорушення із нецільовим призначенням землі її власник може просто втратити ділянку. Таким питанням мають займатися у прокуратурі.

«Можна навіть ініціювати позов про дострокове розірвання угоди чи вилучення права власності. Адже людина використовує паї безгосподарно, не за цільовим призначенням»,– прокоментував юрист Сергій Войченко.

Тож журналісти ZIKу повідомили правоохоронцям про результати свого розслідування. Далі – справа вже за ними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 07:57:02