середа, 19 жовтня, 2016, 22:30 Світ
У Кракові попрощалися з Анджеєм Вайдою

У Кракові на Сальваторському кладовищі відбулася церемонія поховання урни з прахом відомого польського режисера Анджея Вайди.

У прощальній церемонії взяли участь родина, друзі кіномитця, громадські діячі та політики, – повідомляє Укрінформ.

«Польща з його кількома десятками фільмів є Польщею, яку ми знаємо і про яку дізнаватимуться наступні покоління. Вайда зняв стільки великих фільмів, що їх можна було поділити між кількома режисерами і кожен з них став би видатним»,- заявив під час церемонії поховання голова товариства польських кінематографістів Яцек Бромський.

Окрім промови священика було зачитано листи від екс-президента Леха Валенси, режисерів Романа Поланські й Агнешки Голланд.

Як повідомляв Укрінформ, Анджей Вайда помер 9 жовтня у віці 90 років. Він був одним з найвідоміших сучасних польських та світових кінорежисерів. Його фільми неодноразово були переможцями різних кінофестивалів, він сам отримав багато нагород у сфері кінематографу, зокрема й «Оскар» у 2000 році. Останній його фільм «Повідокі» («Залишкові зображення»), який вийде на широкі екрани у січні наступного року, нещодавно було номіновано на кінопремію «Оскар» від Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 22:09:31