середа, 19 жовтня, 2016, 17:07 Львів
Цю книгу варто показати тим, хто там не був, – у Львові презентували фронтовий альбом
У Львові презентували фронтовий альбом
У Львові презентували фронтовий альбом

Фотограф Олександр Клименко, який знімав війну на Донбасі фактично з перших днів українсько-російського протистояння, видав фронтовий альбом.

Збірку фотографій та спогадів «Небо впало під землю» автор сьогодні презентував у Львові. Як інформує репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович, глядацький зал під час презентації заповнили здебільшого військовослужбовці. Бійці кажуть, книга розповідає про деталі життя українських воїнів на лінії вогню, які на мирних територіях часто залишаються поза увагою.

«Цю книгу варто показати тим, хто там не був, і не знає, що там насправді відбувається. Це життя воїнів, їхні будні, те з чим вони зіштовхуються щодня. Те, від чого багато людей, які проживають на мирній території, далекі. Книга показує як погані, так і добрі сторони нашого там перебування. Там в повсякденному житті починаєш цінувати і радіти дрібницям, на які тут не звертаєш уваги. Оцінюєш своє життя, своїх рідних, свою батьківщину. Від цього пріоритети розставляєш по-новому. Ця книга дуже важлива, вона дійсно ілюструю саме ті нюанси, на які варто було звернути увагу», – зазначив військовослужбовець 16-ї окремої бригади армійської авіації Роман Білобрюхов. 

Олександр Клименко – фотокореспондент газети «Голос України», знімати війну він почав у 90-х, коли з українськими миротворцями їздив у «гарячі точки», а з початком українсько-російської війни відправився на Донбас. З 2014 року фотографував по всьому фронту: від гори Карачун до Станиці Луганської і Щастя.

«Так звеліла доля, що я багато знімав на війні. Починаючи з 1994 року, їздив з нашими миротворцями, знімав їх в Сараєво, Африці, Македонії. Коли почалася війна в Україні, я вважав своїм обов’язком бути на цій війні і знімати. Я бачив страждання людей в інших країнах, а війна у своїй – це зовсім інші переживання», – розповів Олександр Клименко.

Фотограф каже, його альбом в першу чергу – пам’ять про війну на Донбасі, якою вона є.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 22:11:26