середа, 19 жовтня, 2016, 11:49 Політика
Тетерук: У космічній та військово-космічній галузі панує велика корупція
Український космічний комплекс «Циклон-4». Фото: УНІАН
Український космічний комплекс «Циклон-4». Фото: УНІАН

Депутат від «Народного фронту» і представник Верховної Ради в Космічній агенції України Андрій Тетерук стверджує, що в космічній та військово-космічній галузі панує корупція.

Про це він заявив у середу, виступаючи з трибуни Ради, пише «Українська правда».

Зокрема, за його словами, проект українського космічного комплексу «Циклон-4» реалізовувався 14 років, коштував майже 4,5 млрд грн і в результаті став «тонною паперу».

«Маємо ступені «Антаресу», які страхуються на неіснуючі ракетоносії майже на 50 мільйонів і ніхто не несе за це відповідальності. У нас є можливість виводити державні кошти у приватний банк «Новий» і ніхто не несе за це відповідальності», – сказав він.

Також Тетерук стверджує, що Павлоградський хімічний завод, який зобов’язаний ліквідовувати тверде паливо в процесі ядерного роззброєння, за десять років виконав лише 47% цієї програми.

«Залишилося два роки, використано купу грошей і ніхто не несе за це відповідальності. Більше того, на цьому підприємстві в результаті фінансових перевірок виявлено порушень на майже 700 млн державних коштів», – заявив депутат.

Загалом, за словами Тетерука, Україна зазнала у цій сфері збитків майже на мільярд доларів.

«Ми маємо оперативно-тактичний комплекс «Сапсан», за який Україна заплатила 25 млн грн. Натомість ми отримали 200 кг паперу, а цей проект повинен був захищати нас від російської агресії», – додав він.

Тетерук закликав створити тимчасову слідчу комісії Ради для вивчення цього питання або провести спільне засідання комітетів з питань оборони і боротьби з корупцією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 09:52:53