середа, 19 жовтня, 2016, 15:23 Економіка
Польща пропонує новий газопровід з шельфу Норвегії, щоб замінити поставки з Росії
Газопровід. Фото: Delfi
Газопровід. Фото: Delfi

Польща представила сьогодні проект нового газопроводу «Північні ворота» («Northern Gate»), який би доставляв газ з шельфу Норвегії через Данію до Польщі.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на EurActiv.

Повноважний представник польського уряду щодо стратегічної енергетичної інфраструктури заявив на слуханнях у Європейському парламенті, що Польща хоче замінити поставки з Росії поставками з Заходу.

Проект, також відомий як «Норвезький коридор», передбачає транспортування 10 мільярдів кубічних метрів норвезького природного газу на рік в Польщу до 2022 року.

Фото: EurActiv
Фото: EurActiv

Звідти певна кількість норвезького газу може бути відправлена в інші країни Центральної Європи, такі як Чехія, Словаччина, Угорщина, країни Балтії і навіть України. В даний час Польща споживає 14 млрд кубометрів газу на рік.

Представник Польщі заявив, що були проведені зустрічі на всіх політичних рівнях, в тому числі на рівні лідерів Норвегії і Данії, і з політичної точки зору немає ніяких перешкод для проекту.

Однак, посол Норвегії в ЄС підкреслила, що найважливішим є те, що проект має буде комерційно життєздатним. Вона сказала, що Норвегія експортувала в 2015 році 114 млрд куб. м газу, країна є другим за величиною експортером газу в ЄС після Росії.

Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович, який виступив на слуханнях, заявив, що ЄС наразі позитивно оцінює цей проект.

Техніко-економічне обґрунтування проекту буде готове до кінця року, і в наступному році відбудеться презентація. Це означає, що комерційні структури будуть висловлювати свою зацікавленість у купівлі газу за новим маршрутом.

Загальний обсяг поставок газу у 10 млрд куб. м на рік не виглядає величезним порівняно з прогнозованим обсягом газопроводу «Північний потік 2», який має проектну потужність 55 млрд куб. м і проти якого виступає Польща та низка країн Європи.

Як повідомлялося, президенти Вишеградської групи під час саміту у польському Ряшеві висловилися проти будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

«Північний потік-2» (Nord Stream 2) – це проект, який узгодили минулого року російський Газпром та кілька європейських енергетичних компаній. Як і нині діючий Nord Stream з Росії до Німеччини, він також, за задумом росіян, має проходити дном Балтійського моря.

Частина країн ЄС виступають проти реалізації цієї інвестиції, наголошуючи, що вона буде означати зменшення енергобезпеки для євроспільноти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 04:34:48