середа, 19 жовтня, 2016, 15:11 Львів
Дубневичу не дістануться Лисиничі, - рішення суду
<nbsp;>

Нардепу Богдану Дубневичу не вийшло підім'яти під себе с. Лисиничі Пустомитівського району Львівської області. 17 жовтня 2016 року Пустомитівський районний суд Львівської області визнав незаконним та скасував рішення позачергової сесії Лисиничівської сільської ради Пустомитівського району від 5 серпня 2016 року «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи».

Про це повідомляє ГО «Громада та ініціатива» на своїй сторінці у Facebook.

 «У повідомленні йдеться:

5 серпня 2016 року сільська рада ухвалила рішення про надання згоди на об’єднання Лисиничівської громади з Пустомитівською. При цьому місцеві депутати не врахували думку громади, яка тотально полягала у приєднанні до Сороки-Львівської громади (близько 1500 підписів). 

До того ж сільський голова не забезпечив належного громадського обговорення щодо пропозиції Пустомитівської міськради. Частина друга статті 6 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачає 30-денний термін для проведення громадського обговорення з моменту надходження пропозиції органу місцевого самоврядування щодо об’єднання. Сільський голова зробив таке обговорення із запізненням, що стало підставою для визнання рішення сільради незаконним.

«Як на мене, рішення Пустомитівського суду має кілька важливих значень:

  • по-перше, воно застерігає органи місцевого самоврядування від ігнорування законодавчо передбаченої процедури об’єднання громад. За моєю інформацією, у багатьох випадках сільські та міські голови зловживають цим обов’язком та не забезпечують належні громадські слухання; 
  • по-друге, необхідно повертати у законодавство норму про обов’язковість проведення місцевого референдуму для надання згоди на об’єднання громад. Часто виникають ситуації, коли місцева громада не воліє приєднуватися до іншої, але місцеві депутати не враховують цієї позиції. Таким чином відбувається розрив інтересів, який неминуче призведе до соціального вибуху. Тому тут питання до законодавців, коли буде ухвалений закон про місцевий референдум;
  • по-третє, якщо ти, навіть, олігарх і в тебе кури грошей не клюють, але ти ігноруєш позицію громади, то все одно правда буде на боці громади!», – заявив голова громадської організації «Громада та ініціатива».
<nbsp;>

Як раніше повідомляли, Мешканці Лисинич, що біля Львова, проти об’єднання за варіантом Дубневича.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 11:36:48