середа, 19 жовтня, 2016, 17:23 Суспільство
На сайті Президента зареєстрували петицію про захист і всебічний розвиток української мови
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Зважаючи на загрозливий стан подальшого розвитку української мови й посутню проблему поступового зденаціоналізування українського народу до Президента як гаранта Конституції звертаються через петицію, в якій просять забезпечити правове закріплення і – найголовніше – виконання низки положень.

Петиція зареєстрована на сайті Президента 17 жовтня 2016 року, її автором є Редько Євген Олександрович. Наразі петицію підписали 200 осіб з необхідних 25000. До закінчення терміну збору підписів залишилось 90 днів.

В петиції Президента Петра Порошенка просять забезпечити правове закріплення і виконання таких положень:

1.Мовою освіти й науки в Україні є українська мова. В освітніх закладах усіх рівнів (дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах) навчання мають здійснювати українською мовою. Обов’язковим є вивчення української мови на всіх етапах здобуття освіти (реалізоване у шкільному та вишівських курсах української мови).

2.Посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, судових органів мають здійснювати роботу, діловодство та документування винятково українською мовою. Щоб забезпечити належний рівень виконання професійних обов’язків, пропонуємо запровадити іспит на знання української мови для держслужбовців усіх рівнів.

3.Українська мова має обслуговувати сферу культури, бути мовою засобів масової інформації. Пропонуємо запровадити та поступово збільшувати квоти на україномовний аудіо- та відеоконтент на радіо та телебаченні, сприяти розвиткові друкованих україномовних ЗМІ, стимулювати та заохочувати у вигляді державних програм і грантів створення та переклад художньої, суспільно-політичної, наукової літератури українською мовою. Письмова та усна реклама, офіційні оголошення та повідомлення, анонси та афіші, написи та таблички у громадських місцях тощо мають бути написані українською або дубльовані українською, якщо їх написано іншою мовою.

4. Українська мова має бути мовою міжнаціонального спілкування та мовою обслуговування на території України. Пропонуємо запровадити для іноземців державні курси з української мови й сертифіковане тестове оцінювання з української мови на зразок TOEFL, IELTS чи FCE.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 07:52:24