середа, 19 жовтня, 2016, 12:37 Події
На Полтавщині люди вимагають закрити переповнене сміттєзвалище

На Полтавщині сміттєзвалищу, що приймає відходи з обласного центру та околиць, уже 70 років. Люди, які мешкають поряд із ним, скаржаться на отруєну воду та жахливий сморід. Однак місцева влада лише розводить руками та виголошує обіцянки закрити полігон.

Про це йдеться у спецрепортажі «Засмічена Україна» інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Макухівка – село невелике, тут проживає близько восьми сотень людей, але й вони воліли б радше виїхати, бо свій населений пункт називають зоною стихійного лиха. Причиною цього є сміттєзвалище, що височіє поряд із селом. Сюди вивозять відходи з Полтави. Від нього до найближчих хат – метрів  триста. Люди бідкаються, що від полігону твердих побутових відходів нестерпно смердить, а стоки зі збирачки отруїли усю воду в сільських криницях – вона вкрита плівкою, має жовтий колір та присмак металу. Таку воду макухівчани бояться давати навіть худобі.

«Ще 2003 року ми писали заяву до Мінекології. Тоді брали проби ґрунтів, а в стічних водах знайшли ртуть», – розповіла мешканка села Світлана Кебайло.

Полігону в Макухівці вже 70 років, він має площу 17 гектарів. За словами місцевих мешканців, якщо раніше сюди вивозили просто побутові відходи, то тепер везуть також інший непотріб, зокрема, будівельне сміття.

Люди кажуть, що отруйні води з полігону ТПВ потрапляють до місцевої річки Коломак, потім – у Ворсклу, а звідти – у Дніпро. Вже 20 років вони вимагають закрити звалище. Чиновники ніби дослухались до вимог селян та стали будувати новий полігон, але поряд із старою збиранкою. Через це люди зчинили ґвалт, і після цього роботи зупинили.

Нині ж на звалищі почастішали пожежі, через це макухівчани почали оббивати владні пороги. У Полтавській ОДА стверджують, що про проблему  знають, тож пообіцяли полігон закрити найближчим часом, однак перед тим побудувати новий, зі сміттєсортувальною лінією.

«Методологічну допомогу нам надають представники Німеччини, котрі пропонують модель комунального підприємства, яке опікуватиметься полігоном у форматі міжмуніципального співробітництва. Засновниками цього підприємства мають стати окремі громади, котрі керуватимуть цим підприємством»,– стверджує голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Земельну ділянку мають знайти не менш ніж за 20 кілометрів від Макухівки, однак можновладці крутять носом, бо розташовувати полігон так далеко – невигідно. Тоді ціни на вивіз сміття будуть «кусатись».

«Нині у нас невеликий тариф – по 1,7 грн. на місяць з людини за вивіз сміття. До прикладу, Кременчук сплачує по 13,9 грн. Тому я вважаю, що це питання політичне», – каже заступник полтавського міського голови Олексій Чепурко.

Але макухівчанам до тарифів байдуже, бо вони ніяк не дочекаються, коли ж сміттєвого монстра нарешті приборкають. Однак чиновники попереджають: проект будівництва нового полігону є довгостроковим та займе не один рік. Тож і нині на звалище щодня їздять машини з Полтави та околиць, щоб скинути відходи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 15:33:16