середа, 19 жовтня, 2016, 14:37 Політика
Кабмін скерував у парламент законопроект про протидію насильству

Кабінет міністрів ухвалив і скерував у Верховну Раду проект закону про протидію насильству в сім’ї.

Таке рішення було прийняте під час засідання у середу.

Перед цим віце-прем’єр з питань соціальної політики Павло Розенко заявив, що робота над документом була дуже складною і тривала півтора року.

«Ми боролися, напевне, самі з собою щодо визнання такого явища як домашнє насильство, адже завжди у нас чомусь вважалося, що цієї проблеми начебто не існує, але насправді вона стоїть дуже гостро», – сказав він.

За словами Розенка, у 2015 році було зафіксовано 103 тисячі звернень щодо насильства у сім’ї, з них близько 90 тисяч – від жінок. Він вважає, що це лише невелика частина того, що насправді існує в суспільстві.

У свою чергу співавтор законопроекту, депутат від БПП Ірина Луценко заявила, що щороку три мільйони дітей стають жертвами чи свідками домашнього насильства. За її словами, 90% розлучень відбуваються через насильство у сім’ї.

Вона додала, що зі 100 тисяч жінок, які звертаються з травматизмом в лікарню, 50% є вагітними і потім народжують хворих дітей.

За словами Луценко, 75% молодих людей – як дівчат, так і хлопців, які займаються проституцією, зазнавали насильства і розбещення в сім’ї.

«Цей закон робить основну справу – сімейну справу за зачиненими дверима ви перетворюєте у державну політику. Ви здійснюєте величезний прорив. Ви проводите державну політику нетолерантності до таких проявів і явищ», – сказала вона.

Луценко пояснила, що мова йде про впровадження «гарячої лінії» для жертв домашнього насильства, створення притулків, де ці жертви можуть переховуватися.

«Це і корекція кривдників, це і надання їм якоїсь роботи, щоб не було концентрації домашнього насильства. Це і наскрізна імплементація, горизонтальні зв’язки, між органами охорони здоров’я, освіти, поліцейськими, це і спеціальні судді, це і спеціальні слідчі. Тобто, це дуже серйозна машина», – сказала вона, повідомляє «Українська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 19:53:49