середа, 19 жовтня, 2016, 10:37 Світ
Довші терміни в’язниці, хімічна кастрація, смертна кара – Індонезія бореться з педофілами
В’язниця в Індонезії. Фото: Lavenir.net
В’язниця в Індонезії. Фото: Lavenir.net

В останні місяці Індонезію потрясли кілька злочинів, жертви якими були діти. Президент країни заявив, що ще більше буде боротися зі злочинністю.

Найгучнішим злочином було у квітні жорстоке групове зґвалтування і вбивство 14-річної Ююн у Kasie Kasubun на Суматрі. Дівчину, коли вона поверталася додому зі школи, викрали 14 хлопців (семеро з них старші за 16-17 років). Її оголену, скривавлену і у синцях зі зв’язаними руками, було знайдено через три дні у сусідньому лісі.

Незважаючи на те, що проблема існує протягом багатьох років, цей злочин у Kasie Kasubun викликав обурення у соціальних медіа та хвилю протестів перед президентським палацом у Джакарті. У них взяли участь також і екологічні, феміністські і правозахисні організації, що вимагають радикального посилення покарань за злочини проти жінок і дітей, – інформує Gazeta Wyborcza.

Минулого тижня індонезійський парламент схвалив новий, більш суворий закон:

  • до сих пір педофілам загрожувало до 14 років, у даний час – від 10 до 20 років позбавлення волі; після відбуття покарання вони повинні будуть носити електронні браслети;
  • суд може застосувати хімічну кастрацію злочинців, які вчинили жорстоке поводження з дітьми більш ніж один раз;
  • також введено смертну кару; Вона стосується злочинців, чиї жертви померли, перенесли важку травму, психічного або фізичного характеру (наприклад, були заражені венеричною хворобою).

«У нас найсуворіші покарання: смертна кара, довічне ув’язнення, хімічна кастрація, оприлюднення імен виконавців. Я молюся, щоб це принесло бажаний ефект», – говорить д-р Йохана Сусана Ємбісе, міністр з розширення прав жінок та захисту дітей.

Нові положення були предметом запеклих дебатів у парламенті, дві опозиційні партії рішуче виступають проти примусової медичної кастрації. Лікування передбачає введення штучних жіночих статевих гормонів, в основному, ципротерону, що призводить до зниження статевого потягу. Як зазначає BBC, такі способи лікування у даний час використовуються лише у Південній Кореї, Росії, Польщі (з 2009 року). І деяких штатах США. У Великобританії педофіли можуть здатися добровільно, щоб мінімізувати ризик здійснення іншого злочину.

За даними Amnesty International, ця процедура порушує міжнародну заборону про застосування тортур і жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність. «Через серйозні помилки у функціонуванні судової системи, існує високий ризик виконання судових рішень над невинними людьми», – каже Папанд Хідайят, індонезійський представник Amnesty International.

Індонезійські Асоціація лікарів (ІАЛ) має намір відмовитися від проведення кастрації, оскільки це порушує медичну етику. Введення ципротерона може викликати численні побічні ефекти, такі як депресії, проблеми циркуляції крові, слабкість кісток, зростання чоловічих грудей.

Багато противників кастрації говорять про дослідження Американського Університету Джона Хопкінса у 1991 році, яке показало, що цей метод боротьби із сексуальними злочинами не дає очікуваних результатів. Близько 10% злочинці скоїли ще один злочин після операції, а у деяких було зафіксовано збільшення тестостерону і більше сексуальне бажання.

«Численні дослідження показали, що кастрація не запобігає сексуальних злочинам, які викликані не гормональними імпульсами, а поведінковими розладами», – каже голова ІАЛ, Даенг Мухаммад Факіх.

Критики нових правил також наводять приклади інших країн, які використовують хімічну кастрацію (наприклад, Польща) і стверджують, що після її виконання не було зафіксовано зниження числа сексуальних злочинів проти неповнолітніх. Проте, представник Агентства із захисту дітей, Асрорун Ніам, каже, що, безумовно, злочинів буде менше, бо суворе покарання є хорошим кроком у напрямку запобігання та мінімізації сексуального насильства.

Переклад з польської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 15:46:43