Новини » Події 17 жовтня, 2016, 16:01
Реформа поліції: Водію заборонять виходити з авто, якщо його зупинить поліцейський
Фото: mariupol-police.dn.ua
Фото: mariupol-police.dn.ua

Пакет законів, підготовлених для реформування поліції, містить пункт про заборону водієві і пасажирам виходити з автомобіля при зупинці поліцейським.

Про це начальник правового департаменту Нацполіції Володимир Жиденко заявив у понеділок під час круглого столу у Києві на тему законодавчих ініціатив реформування поліції, – повідомляє «Українська правда».

За його словами, це пропонують для безпеки водія, пасажира автомобіля і самого поліцейського.

Також там пропонують посилити покарання за втечу з місця ДТП. За його словами, планують розширити санкцій аж до позбавлення права керування транспортним засобом.

У Законі йдеться про збільшення тривалості адміністративного арешту за певні правопорушення з трьох годин до 24-х. Зокрема, мова йде про адмінпорушення, вчинені у стані наркотичного або алкогольного сп’яніння.

Окрім того, мають намір удосконалити систему тимчасового затримання транспортного засобу. В даний час, за його словами, ця норма розмита.

«Це роблять для того, щоб громадянин знав, що якщо він поставив машину в тому чи іншому місці, то транспортний засіб можуть евакуювати на штрафмайданчик», – сказав Жиденко.

Одним з найважливіших моментів він назвав намір зробити необов’язковим присутність двох свідків при огляді сп’янілої людини, – для того, щоб поліцейському, скажімо, не доводилося шукати вночі двох свідків, які б підтвердили стан сп’яніння затриманого.

Також планують удосконалити процедуру надання поліцейському документів для огляду.

Що стосується безпосередньо закону про Національну поліцію, то в нього планують внести точкові зміни. Зокрема, планують запровадити обов’язок поліцейського незалежно від посади, місця розташування і часу доби здійснювати все можливе для захисту громадян від протиправних посягань – так званий принцип безперервності роботи поліцейського.

Також, за словами начальника департаменту, більш детально прописують обов’язки поліцейського при пред’явленні посвідчення, вводять систему ідентифікації захисного спорядження, яке використовує поліцейський підрозділ особливого призначення. Крім того, пропонують вдосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів та унормувати порядок і строки зберігання відеозаписів з поліцейських камер.

«Багато було фейкових повідомлень про те, що нібито поліція хоче заборонити знімати поліцейських своїми камерами. Вводять чітку норму про те, що будь-яка особа може проводити фото- і відеозйомку поліцейського під час виконання ним службових обов’язків, якщо це не створює перешкод для здійснення нею правоохоронної діяльності», – сказав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 13:38 :45