Новини » Події 16 жовтня, 2016, 0:29
Вплив Ахметова на окупованих територіях і досі є великим, – мешканець

Незважаючи на всі зусилля пропагандистської машини, в «ДНР» найбільший рейтинг і довіру населення має український олігарх Ринат Ахметов.

Про це пише мешканець Донецька Станіслав Васін, – повідомляє Радіо Свобода.

Постачання гуманітарного вантажу, якість якого дещо знизилося, все ще роблять Ахметова одним з найвпливовіших людей на непідконтрольної Україні частини Донеччини.

Блогер розповів, яким чином олігарх зберігає свою присутність в окупації, і багато хто зараз отримують «гуманітарку» в Донецьку.

– Зараз на окупованій території видача гуманітарної продукції зведена до мінімуму. Цим займається тільки один фонд – фонд Рината Ахметова.

Російська «гуманітарка» зникла ще влітку, а замість неї місцевим жителям пропонують оформити грошову допомогу.

Розмір допомоги становить 500 рублів, і вона видається за умови, що сукупний дохід сім’ї не перевищує 3 тисяч рублів. Ті, хто отримували російську «гуманітарку», незадоволені цим: адже продуктів було куди більше, і за якістю вони перевершували те, що постачає сюди Ахметов.

Про це відверто говорять всі, хто мав можливість отримувати гуманітарний вантаж і від Ахметова, і від Росії.

Так, російський пакет продуктів входили: 2 кілограми борошна, 2 літри соняшникової олії, 4 банки тушонки, 4 банки консервів, кілограм рису, кілограм гречки, макаронні вироби та цукор. І це при тому, що вартість кілограма гречки ще недавно досягала ста карбованців.

Тоді як гуманітарний вантаж від Ахметова входять: 2 пакети борошна, 2 банки паштету, 2 кілограми цукру, пляшка олії, пакет перлової крупи, кілограм пшеничної крупи і 2 пакета макаронних виробів. Багато хто відзначає, що раніше цей перелік був значно ширше, і на якості продуктів не економили.

Можливо, саме цим частково пояснюється той факт, що в пунктах видачі гуманітарного вантажу зараз можна зустріти лише кілька людей. Тоді як навіть у найбільш «гарячі» для Донбасу часи люди шикувалися в довгі черги буквально під обстрілом.

В даний час на «гуманітарку» від Рината Ахметова мають право всі, кому виповнилося 60 років. Видача відбувається за заздалегідь виставленому в талоні часі. Багато пенсіонерів кажуть, що при тих же умовах ще влітку доводилося стояти в довгих чергах, а зараз людей стало помітно менше.

У фонді Ахметова передбачена адресна доставка гуманітарного вантажу, якщо пенсіонер не має можливості сам забрати продукти. І треба об’єктивно сказати, що у Ахметова зараз значно більший рейтинг і довіра серед місцевого населення, ніж у того ж Захарченка, якого більшість не може терпіти.

Не в останню чергу це пов’язано саме з гуманітарними поставками, коли від місцевих можна почути коротке «спасибі Рінату».

Але на цьому участь Ахметова в долі цих територій не закінчується.

Буквально з самого початку війни на окупованих територіях проводяться соціологічні дослідження. До самих дослідженнь підходять дуже ретельно. Але добитися інформації про те, хто саме їх проводить, неможливо. За весь цей час лише раз було згадано ім’я Євгена Копатька. Раніше він проводив дослідження для «Партії регіонів» і Ахметова.

Спектр питань зараз також якісно змінився. Якщо ще півроку тому у респондентів запитували, як вони ставляться до Захарченка, Пушиліна, Порошенка, кого вважають «винними» в цій війні, то зараз питання куди більш прагматичні.

Наприклад, «чи вистачає вам заробітної плати на основні продукти?», «Чи є зв’язок між поганим харчуванням місцевих жителів і вірусними захворюваннями тут?»,

«Чи змінився асортимент товарів, включаючи спортивні?» Залишилися і колишні питання про те, як місцеві жителі бачать вирішення цього конфлікту і чи вони хочуть війни «до переможного кінця», незалежно від того, яку сторону підтримують.

Це, мабуть, єдина об’єктивна соціологія, яка взагалі може проводитися на окупованій території. І результати якої, при цьому, чомусь ховаються і є приватним замовленням.

Хоча людина, яка бере участь у цих опитуваннях вже рік (до речі, з проукраїнською позицією), говорить, що лояльних Україні людей у таких групах стає з кожним разом все більше.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:41 :02