Новини » Світ 16 жовтня, 2016, 2:04
Представник РФ в ОБСЄ назвав український націоналізм причиною відсутності миру на Донбасі

Постійний представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич на засіданні у Відні заявив, що виконання положень Мінських домовленостей – спасіння для України, а «головна перешкода на цьому шляху – український націоналізм»

Виступ Лукашевича передає прес-служба Міністерства закордонних справ РФ, – повідомляє Еспрессо.

Згідно з заявою російського представника, Україна винна в саботажі Мінських угод. «Вигадуються відсутні у «Комплексі заходів» умови для проведення виборів на Донбасі, ставиться під сумнів необхідність надання Донбасу особливого статусу», – сказав Лукашевич.

За його словами, однією з головних перешкод на шляху до миру в Україні є український націоналізм. «Українським радикалам не потрібен мир в Україні, і київська влада їм потурає. Український націоналізм всередині країни і ті, хто його підтримує ззовні – головна перешкода на шляху умиротворення ситуації», – сказав він.

«Мінські домовленості – це не поразка, не капітуляція України, як намагаються подавати націоналісти, а її порятунок, можливість забезпечити національне примирення і згоду між усіма фракціями українського суспільства».

За переконанням представника Росії, головна умова мирного процесу це проведення виборів, прийняття законів про особливий статус регіону та амністію тих, хто воював на боці самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

«Всі ці питання складають єдиний комплекс правових гарантій забезпечення прав населення Донбасу. Тільки після їх реалізації можливо відновлення контролю центральною владою над кордоном», сказав він.

Також за переконанням Лукашевича, «українська влада карає населення Донбасу», в той час як Росія переконує населення підтримувати ідею територіальної цілісності Україну. При цьому Лукашевич вважає, що Росія «активно працює» над припиненням конфлікту, впливаючи на Україну через інші держави.

«Ми активно працюємо над цим в різних форматах – в Контактній групі, в «нормадському форматі», з іншими країнами, що мають великий вплив на Київ», – йдеться у повідомленні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 10:51 :50